Kino v Uherské Hradišti zavzpomíná na zesnulou herečku Květu Fialovou

foto: kino Hvězdafoto: kino Hvězda
foto: kino Hvězda
Kultura 27. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na nedávno zesnulou herečku Květu Fialovou zavpomíná ve čtvrtek kino Hvězda v Uherském Hradišti. Nabídne její film i vzpomínku v podání Josefa Kubáníka, který s Fialovou hrával ve Slováckém divadle, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí Městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel.

Akce začne 2. 11. v 16.00. Úvodních 15 minut se vzpomínkou Kubáníka věnovaných Fialové potom vystřídá stominutový film, kde hrála. Zájemci zaplatí 60 korun, lidé s průkazkou Zlatého fondu mají vstup zdarma.

Fialová působila v několika inscenacích právě po boku Kubáníka ve Slováckém divadle. Lidé si je mohou pamatovat jako nezapomenutelné Harolda a Maude, ale i jako Oskara a růžovou paní nebo v inscenaci Popel a pálenka. „Hereččin častý partner a velký přítel Josef Kubáník přijal pozvání a v rámci pravidelného Zlatého fondu kinematografie přijde uvést jeden z hereččiných oblíbených snímků, v němž si zahrála,“ uvedl Orel.

Den sedmý, osmá noc režiséra Evalda Schorma z roku 1969 měl velmi pohnutý osud. „Podobenství, které zcela otevřeně reagovalo na živé zážitky srpna 1968, bylo okamžitě po skončení pečlivě uzavřeno do pověstného trezoru. Premiéra se konala až po 20 letech. Evald Schorm už svůj film nikdy neviděl,“ řekl Orel.

Nadčasová studie o povaze malých českých lidi je tragickou fraškou nabitou symboly, opírající se o biblické podobenství, absurdní drama a kafkovské vidění světa. „Projekci celovečerního filmu bude předcházet vzpomínka na herečku a uvedení krátkého dokumentárního filmu z cyklu Galerie elit národa o jejím životním osudu,“ dodal Orel.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam