Zlínská skupina HP TRONIC se spojila se společností DATART

foto: zdroj Hp-tronic, Datartfoto: zdroj Hp-tronic, Datart
foto: zdroj Hp-tronic, Datart
Politika a ekonomika 28. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

ZLÍN – Zlínská skupina HP TRONIC, která provozuje sítě elektroprodejen a e-shopu Euronics a patří jí i e-shop Kasa.cz , se propojila s firmou DATART International, jež je jedním z největších tuzemských maloobchodních subjektů. Nově vzniklé uskupení bude na trhu reprezentovat obě dosud samostatně fungující společnosti, řekla serveru Zlin.cz mluvčí skupiny HP TRONIC Martina Žáčková. Vznikající strukturu kapitálově posílil fond Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), získal v ní významný minoritní podíl.

Předsedou představenstva se podle Žáčkové stal generální ředitel skupiny HP TRONIC Daniel Večeřa. "Nově vzniklé uskupení představuje na českém a slovenském trhu subjekt s tržbami vyššími než 15 miliard korun ročně, disponující velmi kvalitní sítí více než 130 specializovaných elektroprodejen, které každý rok navštíví více než 22 milionů zákazníků,“ uvedl Večeřa.

Podle něj bude cílem vytvoření stabilního, efektivního a ziskového subjektu s tržním podílem dosahujícím na českém a slovenském trhu až 20 procent. "Přestože se jedná o poměrně náročný projekt, věřím, že se nám jej podaří dobře zvládnout, a to i s ohledem na fakt, že v DATARTu a HP TRONICu shodně sdílíme filozofii péče o zákazníka, postavenou na stejných hodnotách,“ poznamenal Večeřa.

"Pro fond Genesis Private Equity Fund III jde o významnou investici s velkým potenciálem na stále silněji konsolidovaném trhu. Navíc s přesahem do více zemí středoevropského regionu,“ doplnil k transakci Ondřej Vičar, partner společnosti Genesis Capital, jež je poradcem fondu.

Současně dochází k personální změně ve vedení společnosti Datart. Své působení v Datartu ukončil ředitel a spoluzakladatel firmy Pavel Bádal, nově je jmenován výkonným ředitelem Tomáš Balík, dosavadní ředitel nákupu.

"Proces integrace obou společností bude dále postupovat podle plánu, který dokončíme na začátku příštího roku, tedy po vánoční sezóně, která je klíčovým hospodářským obdobím obou společností,“ doplnil Večeřa.

HP TRONIC je předním tuzemským distributorem a prodejcem domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů. Provozuje síť prodejen Euronics, český e-shop Kasa.cz a slovenský Hej.sk. Od roku 2011 patří do skupiny HP TRONIC společnost ETA, která na trhy řady evropských zemí uvádí nejen výrobky značky ETA, ale i značek GoGEN, JVC nebo Hyundai. Společnost HP TRONIC podniká také v oblasti cestovního ruchu, provozuje Resort Valachy s hotely Lanterna, Horal a Galik ve Velkých Karlovicích.  Skupina má více než 1400 zaměstnanců, její loňský obrat činil 9,1 miliardy korun a zisk 104 milionů korun.

DATART International je přední maloobchodní prodejce zaměřený na spotřební elektroniku. Na české a slovenském trhu působí již od roku 1990. V současné době má 49 kamenných prodejen, šest DATART kuchyňských studií a dva e-shopy. Společnost zaměstnává 1200 lidí a disponuje vlastním distribučním centrem. Ve finančním roce 2016/2017 dosáhl provozní výsledek hospodaření částky 43,4 milionu korun a čistý obrat přesáhl 5,8 miliardy korun.

Genesis Capital poskytuje poradenství fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v Česku a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 společnost poskytla poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem přes 170 milionů eur. Aktuálně je k investování otevřen čtvrtý fond Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Investory jsou ve fondu převážně mezinárodní finanční instituce a společnosti, případně jejich lokální dceřiné společnosti.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam