Magnetická rezonance bude v Kroměřížské nemocnici až koncem příštího roku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 1. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Magnetická rezonance začne pacientům Kroměřížské nemocnice sloužit později, než se původně předpokládalo. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

S pořízením magnetické rezonance souvisí také stavba nové budovy. Právě kvůli ní bude celý projekt opožděn. Záměr rozšířit spektrum vyšetřovacích metod v Kroměřížské nemocnici je dlouhodobě připravován již několik let. V současné době bude Zlínský kraj jako investor znovu vypisovat výběrové řízení na dodavatele stavby.

"Zlínský kraj se rozhodl, že projekt výstavby nové budovy pro magnetickou rezonanci znovu přezkoumá, protože vysoutěžená částka byla vyšší, než se předpokládalo, a současně znovu došlo k analýze vlastní technologie a zapojení z pohledu fungování všech krajských nemocnic. Předal jsem tedy celou záležitost kompetentním odborníkům a došlo k úpravám v projektové dokumentaci. Ministerstvo zdravotnictví nám schválilo prodloužení platnosti zakoupení magnetické rezonance, takže magnetická rezonance v Kroměřížské nemocnici určitě bude, realizace projektu se pouze opozdí. Očekávám, že novou přístavbu s ambulancemi a magnetickou rezonancí otevřeme koncem příštího roku," uvedl Radomír Maráček, předseda představenstva Kroměřížské nemocnice.

Nová budova (přístavba stávající budovy A) by měla mít dvě etapy výstavby. "Etapa I se týká magnetické rezonance, která bude umístěna v přízemí budovy, a také ambulantního provozu ortoptiky v prvním patře. Pokud se v budoucnosti uskuteční i etapa II, vzniknou tam ambulance nízkoprahového centrálního příjmu a nový vstup do nemocnice," upřesnila ředitelka Kroměřížské nemocnice Lenka Merghentalová.

Přístavba bude stát Zlínský kraj dle vysoutěžení 50 – 60 milionů korun. Samotná magnetická rezonance je v gesci nemocnice, která požádala o dotaci z IROP. Přijde na asi 30 milionů korun.

V nemocnicích Zlínského kraje jsou v současné době tři magnetické rezonance – dvě v Krajské nemocnici T. Bati a jedna v Uherskohradišťské nemocnici. Během loňského roku na nich bylo vyšetřeno více než 10 300 pacientů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam