Primáře v krajských nemocnicích čeká novinka, voleni budou na omezenou dobu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 2. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Primáře v nemocnicích zřizovaných Zlínským krajem čekají takzvané rekonkurzy. Pokud budou chtít oddělení nadále vést, budou se muset přihlásit do nového výběrového řízení, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí kraje Renata Janečková.

Rekonkurzy na primáře jednotlivých oddělení potrvají od letošního listopadu do ledna příštího roku. Rozhodla o tom Valná hromada nemocnic Zlínského kraje složená z krajských radních. Prvními rekonkurzy projdou primáři v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně.

Valné hromady nemocnic Zlínského kraje (nejvyšší orgán) uložily představenstvům nemocnic, aby realizovaly pravidelná výběrová řízení na pozice vedoucích zdravotnických oddělení (primářů) na funkční období pěti let. "Důvodem tohoto kroku je snaha o co nejkvalitnější obsazení těchto důležitých manažerských pozic v nemocnicích," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který má krajské zdravotnictví na starosti.

Cílem novinky je sjednotit podmínky výkonu této funkce v nemocnicích a jmenovat odborníky, kteří budou zodpovědně rozvíjet zdravotnické služby, pracovní kolektiv i ekonomické výsledky svých oddělení. "Každý primář má právo se přihlásit a také to očekáváme. Přitom dojde ke stanovení nových úkolů a ke stanovení platů. Z pozice zřizovatele usilujeme o to, aby ve všech krajských nemocnicích byla jednotná personální i platová politika," dodal hejtman.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam