V Karlovicích se budou podávat lanýže i husa a nebude chybět ani kurz etikety

Ladislav Špaček (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Ladislav Špaček (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Ladislav Špaček (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 4. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE - Velké Karlovice chystají během podzimu pro milovníky dobrého jídla řadu gurmánských zážitků. Na Valašsko dorazí také Ladislav Špaček, který povede kurz etikety, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Návštěvníci Velkých Karlovic si v tamní zážitkové restauraci mohou vychutnat například šestichodové menu, které se mění každé dva měsíce. Listopad si gurmáni neumí představit bez svatomartinské husy. Menu i se svatomartinskými víny se bude v Lanterně servírovat od 11. do 19. listopadu, v hlavní roli s pomalu pečeným husím stehýnkem na hruškách s dýňovým zelím a karlovarským či bramborovým knedlíkem.

Pro milovníky nevšedních zážitků je pak připravena Noc bílých lanýžů, která vzdá hold této i dalším vyhlášeným italským delikatesám. Kuchaři se pro ně osobně vypraví na tradiční lanýžové trhy do Piemontu a po návratu připraví pětichodové menu snoubené s italskými víny, které se bude servírovat 16. listopadu.

Sváteční den 17. listopadu pak mohou zájemci prožít ve společnosti Ladislava Špačka, bývalého mluvčího a dlouholetého přítele prezidenta Václava Havla. "Zavzpomíná na 10 let v prezidentských službách při čaji o páté. Ladislav Špaček se pak do Lanterny vrátí ještě 1. prosince, kdy si s ním lidé budou moci při Kurzu etikety s degustačním menu osvěžit znalosti společenského chování a stolování," dodala Žáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam