Na mnoha místech Zlínského kraje se budou ochutnávat svatomartinská vína

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 5. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - I letos se budou 11. listopadu tradičně ochutnávat takzvaná svatomartinská vína, a to na mnoha místech Zlínského kraje. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Například v Boršicích na Uherskohradišťsku chystají Martinské chutnání mladého vína už na pátek 10. listopadu. Začne se v 18.00 hodin v sálu Kulturního domu, vstupné bude dobrovolné.

Většina vín se bude otevírat v sobotu 11. listopadu. Na náměstí Míru ve Zlíně začnou první Svatomartinské hody v 10.00 hodin a bohatý program potrvá až do 21.00 hodin. "Pro milovníky vína bude připravena ochutnávka 30 vzorků svatomartinských vín. Svatomartinské menu připraví vybrané zlínské restaurace. Ochutnat bude možné svatomartinskou husu na 20 způsobů. Vstup je zdarma," upřesnil Urbanovský.

Také na Hanáckém náměstí v Kroměříži začne Svatomartinské hodování v 10.00 hodin, program potrvá do 19.00 hodin. Kromě ochutnávání jsou pro návštěvníky připraveny také například scénky ze života sv. Martina, rytířské souboje, dobové tance i hudba a spousta další zábavy pro malé i velké. Vstup je zdarma.

Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti chystají tradiční Žehnání svatomartinského vína. Program začne v 10.45 a potrvá do 20.00 hodin. Vstupné stojí 150 korun.

V Holešově na Kroměřížsku se uskuteční Svatomartinské oslavy. "Svatomartinská mše je na programu v 11.00 hodin v kapli u sv. Martina ve Smetanových sadech. V 16.00 hodin začnou svatomartinské oslavy na náměstí Dr. E. Beneše. Na svém oři přijede skutečný rytíř se svou dužinou. Děti, které si přinesou lampiony, budou moci v čele se sv. Martinem vykonat lampionový průvod po městě. Pro dospělé bude připravena ochutnávka a nabídka mladých vín," doplnil Urbanovský.

Bojkovice na Zlínsku pořádají pro změnu Zpívání s koštem. Program začne v 17.00 v Kulturním domě. Vstupné stojí 50 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam