Město chce zatočit se zloději kol, instaluje nové bezpečnostní stojany na bicykly

Foto: MěÚ VsetínFoto: MěÚ Vsetín
Foto: MěÚ Vsetín
Co se děje 7. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Vsetínská radnice se rozhodla ve městě instalovat nové stojany, které by měly ochránit kola před zloději. Serveru Zlin.cz to za město sdělil Jiří Žůrek.

V bezpečnostních stojanech si budou moci lidé uzamknout bicykl pomocí přenosné vložky zámku FAB. "Pracovníci Technických služeb města Vsetína již zahájili jejich umísťování na předem vytipovaných místech. Nákup stojanů umožnila dotace z Ministerstva vnitra ČR z projektu podporujícího prevenci kriminality," upřesnil Žůrek.

Město Vsetín v minulosti úspěšně žádalo ministerstvo vnitra o dotaci na pořízení sad ke značení jízdních kol syntetickou DNA a nově také uspělo se žádostí o dotaci na nákup nových stojanů na kola. "Obdrželi jsme dotaci 100 tisíc korun, přičemž spoluúčast města činila 14 tisíc korun," uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že celkově bylo zakoupeno 12 nových stojanů opatřených třmeny umožňujícími uzamčení kola.

Někde nové bezpečnostní stojany nahradí ty původní, budou však stát i na zcela nových místech. Uzamykatelné stojany tak cyklisté naleznou například u městského úřadu, u informačního centra na Dolním náměstí, městských lázní, věžáku u nádraží, domu kultury, v Panské zahradě a u pobočky České spořitelny. Celková kapacita stojanů je 61 míst," dodal Žůrek.

Kola v nových stojanech bude možné uzamknout pomocí zámkové vložky FAB, kterou mají zájemci možnost pořídit v Turistickém informačním centru městské knihovny na Dolním náměstí. Její cena se bude pohybovat kolem 120 korun. "Návod k uzamčení kola cyklisté najdou přímo u nových stojanů," informoval ředitel Městské policie Vsetín Patrik Pecina, který žádost o dotaci za město Vsetín připravoval.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam