Lidé z Otrokovic poslali dětem ze Súdánu hračky, oblečení i školní potřeby

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 7. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Hračky, školní potřeby, ale také oblečení se podařilo v Otrokovicích nashromáždit v rámci charitativní sbírky, která má pomoci dětem se súdánské vesničky Wad Ben Naga. Humanitární sbírku pořádá město Otrokovice společně s otrokovickými základními školami a Gymnáziem Otrokovice, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

Město Otrokovice spolupracuje s africkou vesničkou prostřednictvím Pavla Onderky, vedoucím archeologické expedice působící v lokalitě Wad Ben Naga. Pavel Onderka, otrokovický rodák a pracovník Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, se stal na základě memoranda o spolupráci koordinátorem a zprostředkovatelem mezi Otrokovicemi a Wad Ben Naga.

Africkou vesničku Wad Ben Naga ležící v Súdánské republice podporuje město od roku 2011. Opakovaně jsou na základních školách pořádány sbírky věcí, které jsou pro české děti absolutní samozřejmostí, ale pro súdánské rodiče jsou z důvodu nedostatku finančních prostředků často nedosažitelné. "Prostřednictvím ředitelů základních škol a gymnázia jsme oslovili rodiče žáků a studentů s žádostí o příspěvek na africké děti. Sbíráme hračky, nové školní potřeby jako například tužky, gumy, sešity, pravítka, pastelky, letní i zimní oblečení všech velikostí. Humanitární pomoc předám osobně společně se zástupci města a Pavlem Onderkou zástupcům obce Wad Ben Naga," ubezpečil Jaroslav Budek, starosta Otrokovic.

Zastupitelstvo města Otrokovice rovněž opakovaně schvaluje finanční prostředky na podporu sociální oblasti v súdánské obci. Díky penězům, které Otrokovice poskytly, byla ve Wad Ben Naga dobudována mateřská škola, zrekonstruována základní škola, finance byly použity na podporu školních aktivit a mohou být použity pro případ odstranění škod způsobených přírodními živly, případně na obnovu a udržování veřejných zařízení. V letošním roce poputuje z rozpočtu města do Súdánu 50 tisíc korun, které budou průběžně použity na nutné opravy ve školském zařízení a na nákup vybavení do škol.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam