Součástí festivalu outdoorových filmů bude ve Zlíně i výstava fotografa publikujícího v Nationale Geographic

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Kultura 7. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - I v letošním roce se ve Zlíně uskuteční Mezinárodní filmový festival outdoorových filmů. Letošní 15. ročník se bude konat v 50 městech České republiky a Slovenska, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Zdeněk Dvořák.

Zlín se už tradičně zařadil mezi pořadatelská města, organizace se opět ujalo Oddělení cestovního ruchu a informací Magistrátu města Zlína ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně – Fakultou multimediálních komunikací.

Slavnostní zahájení bude na programu 9. listopadu v 19.30 hodin v Golden Apple Cinema. Mezi hosty se představí cestovatelé Radek Štětkář, Tereza Lányová s Magdalenou Pecníkovou a Kamila Gamalová. Kromě promítání a besed se v Kulturním institutu Alternativa uskuteční také výstava fotografií s názvem Téthys – podmořský svět. "Od 7. do 15. listopadu si zde lidé mohou prohlédnout tvorbu Tomáše Kotouče, jednoho z nejuznávanějších českých podvodních fotografů, jehož díla vycházejí v renomovaných časopisech jako je National Geographic," konstatoval Dvořák.

Zahajovacím filmem festivalu bude australský snímek Sněhoví Nomádi vyprávějící o putování party přátel po středním východě v "modifikovaném" požárním vozidle. Večer svými vystoupeními zpříjemní Duonimba s rytmy západní Afriky a hudební duo Light & Love.

Tradiční součástí festivalu jsou rovněž besedy. Letos jsou na programu tři a všechny se uskuteční v Kulturním institutu Alternativa od 10. do 12. listopadu vždy od 16.00 hodin. Blok besed startuje přednáškou s názvem Gambie – usmívající se pobřeží Afriky cestovatele Radka Štětkáře. V sobotu je na programu beseda dámského dua ve složení Tereza Lányová a Magdalena Pecníková s názvem Zero Hero Trip. Čtyřčlenná ženská osádka se v jednom autě vydala na cestu kolem (části) evropského kontinentu. Cestovatelky povypráví o tom, jaké to je se na takové dobrodružství vypravit bez peněz a jídla.

Besedování v neděli zakončí Kamila Gamalová svou besedou o kanadském snu. Bude hovořit o tom, jaké to je splnit si sen a na rok se vypravit do kanadských hor.

Festival si pro diváky přichystal také mnoho atraktivních filmů, které se promítají v Golden Apple Cinema od pátku do neděle vždy ve dvou blocích – od 18.00 hodin a od 20.15 hodin. Ve Zlíně bude promítnuto přes 20 filmů z celého světa. Za zmínku stojí film Vyber si svou vlnu, který sleduje příběhy lidí, pro něž je surfing cesta, která jim změnila život. Snímek K2. Klára. Krásno. vypráví o jediné rodilé Češce, která kdy stála na vrcholu nejvyšší hory světa, Mt. Everestu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam