Kraj se rozhodl finančně podporovat i trenéry mládeže v malých klubech

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V příštím roce hodlá Zlínský kraj podpořit mládežnický sport několika desítkami milionů korun. Finanční injekce se tentokrát dočkají i trenéři v malých klubech, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Krajští zastupitelé už schválili rámce programů na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže ve Zlínském kraji v roce 2018. Celkově má pro tuto programovou podporu kraj připraveno 23 milionů korun. S dalšími 12 miliony korun se v rozpočtu počítá na individuální podporu v oblasti sportu. Celkově tak v roce 2018 Zlínský kraj mládežnický sport v regionu podpoří 35 miliony korun.

"Nově od příštího roku začneme podporovat trenéry ve sportovních oddílech v obcích do dvou tisíc obyvatel. V malých klubech totiž chybí na tyto trenéry peníze, a pokud chceme, abychom se postarali o mládež, musí zde pracovat kvalitní trenéři," uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci. Podle něj bude kraj od nového roku podporovat nejen pořízení sportovního vybavení či drobné opravy sportovišť, ale také práci trenérů. "K tomu jsme se zavázali i v programovém prohlášení. Proto jsme do rozpočtu na příští rok navrhli částku tři miliony korun právě na práci s mládeží v malých klubech," pokračoval Kašný.

O dalších 16 milionů korun z programu Mládež a sport mohou žádat mládežnické sportovní kluby a oddíly. Nově byly z této podpory vyčleněny největší mládežnické oddíly, které budou od příštího roku čerpat dotace v rámci individuální podpory. "Tyto oddíly pro sebe ukrajovaly prakticky polovinu peněz určených pro mládežnický sport. To se nám zdálo nespravedlivé. Jejich podporu jsme přesunuli z programové do individuální podpory a získali jsme tak navíc prakticky osm milionů korun pro ostatní oddíly v kraji," doplnil radní Kašný.

Do programové podpory patří i jednorázové aktivity v oblasti mládeže a sportu, na které jsou v příštím roce vyčleněny čtyři miliony korun. "O tyto peníze oddíly soutěží. Musí se vždy jednat o aktivity, které mají nadregionální význam," popsal Kašný. Žadateli mohou být právnické osoby vyjma obcí a svazků obcí a organizací zřizovaných Zlínským krajem.

Zveřejnění programů na úřední desce a webových stránkách Zlínského kraje se předpokládá 12. prosince, příjem a registrace žádosti by měly být zahájeny od 15. ledna.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam