O titul Alej roku budou bojovat i dvě stromořadí ve Zlínském kraji

Platanová alej v Bystřici pod Hostýnem (Foto: www.alejroku.cz)Platanová alej v Bystřici pod Hostýnem (Foto: www.alejroku.cz)
Platanová alej v Bystřici pod Hostýnem (Foto: www.alejroku.cz)
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Spolek Arnika vyhlásil další ročník soutěže Alej roku a do celorepublikového klání se letos zapojila i dvě stromořadí ze Zlínského kraje. Serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí Arniky Jiří Kaňa.

V letošním ročníku budou moci lidé vybírat z celkem 62 kandidátů, zastoupení má každý kraj. Zlínský má v ohni dvě želízka - zámeckou alej v Brankách a platanovou alej v Bystřici pod Hostýnem. Hlasování skončí 4. prosince a vítězná Alej roku 2017 pak bude vyhlášena začátkem ledna. O vítězi rozhodnou lidé prostřednictvím hlasování na webu www.alejroku.cz.

"Je úžasné vidět, jaký zájem alejím lidé věnují. Projevuje se to i v nepolevujícím úsilí místních lidí chránit a obnovovat ohrožená i zakládat nová stromořadí. I letos  jejich úsilí a zájem opět symbolicky odměňujeme krásnými cenami a stromové krásky se těší zájmu širší veřejnosti," řekla koordinátorka ankety Natálie Pivoňka Faltýnová z Arniky.

Loňské vítězce Kaštance z Hradce Králové stačilo k prvenství mezi 52 favoritkami 1 264 hlasů. Letos se nominace sešly ze všech krajů, nejvíce jich pochází z Karlovarského kraje, odkud lidé nominovali devět stromořadí.

"Vítězná alej bude důkazem, že v místě dochází k obnovování tradic a ke vzniku tradic nových. Aleje lemující komunikace vedoucí mezi městy a vesnicemi vnímáme jako historické památky, symboly ztotožnění s místem i jako pýchu místní komunity," uzavřela vedoucí kampaně Zachraňme stromy Marcela Klemensová z Arniky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam