Soudní proces drogového gangu: Pervitin prý vařili kvalitní

Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 9. 11. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Čtením desítky svědeckých výpovědí pokračoval dnes soudní proces dvanáctičlenného drogového gangu ze Slovácka. Ten stojí před zlínským krajským soudem kvůli tomu, že na přelomu roku 2015 a 2016 vyrobili několik kilogramů pervitinu, kterým zásobovali stovky zákazníků na Moravě, Slovensku i v Rakousku.

Aleš Fornůsek, alias Fokr, jak se mu mezi narkomany přezdívalo, byl svědky označen za hlavu celé party. Ten se prý ke svým ostatním parťákům choval nadřízeně až hrubě. „Dokázal každého seřvat. Každý věděl, že se s ním nemá hádat,“ uvedla jedna z Fornůskových zákaznic. Ještě hroší zážitek s ním měl další ze svědků. „Vyhrožoval mi, a to kvůli penězům, které jsem dlužil. Kdykoliv mě potkal, zbil mě, a to i teleskopickým obuškem. Jednou mi dokonce zlomil ruku. Sice jsem nevyhledal lékaře, ale vím, že byla zlomená, protože mě bolela asi dva měsíce,“ uvedl svědek.

Další svědci pak popisovali, jak často si pro pervitin jezdili a kolik za něj dávali. Cena za gram se pohybovala mezi 1000 až 1500 korun a jeho kvalita prý byla dobrá. „Měl bílou barvu, někdy nažloutlou. Ale dělalo to to, co mělo. Nebyl jsem unavený, měl jsem hromadu energie, nepotřeboval jsem spát,“ popisoval jeden z narkomanů. Ti nejčastěji kontaktovali právě Fokra nebo Kohutiče. Občas jim prý prodávali i další lidi, včetně Lucie Raschmanové či Adama Zálešáka. Ten ale údajně dávky šidil a dával méně, než bylo stanovené. „Adam šidil, tak jsem si na něj stěžovala Fornůskovi. Ten mi řekl, že to vyřeší,“ sdělila jedna ze svědkyň. Někteří svědci dále uvedli, že pervitin dostali například výměnou za jídlo, opravu auta, stravenky či marihuanu.

Celý dvanáctičlenný gang, který tvoří deset mužů a dvě ženy, fungoval jako dobře organizovaná firma. Hlavním vařičem této nejčastěji užívané tvrdé drogy byl Miroslav Polách. Z něj se stal spolupracující obviněný.

Za necelý rok měl podle obžaloby uvařit asi čtyři kilogramy pervitinu v hodnotě přesahující čtyři miliony korun. Aleš Fornůsek a Vít Kohutič byli hlavními odběrateli, kteří dál drogu distribuovali. Ve skupině ještě fungoval řidič a další lidé, kteří jezdili pro léky potřebné na výrobu pervitinu do Polska. Aleš Fornůsek, Jozef Krátký, Petr a Jan Francovi, Vít Kohutič, Adam Zálešák, Lucie Raschmannová, Milan Petrovič, Petr Dědek, Zdeněk Psatras, Miroslav Hycl a Miroslav Polách si vyslechnou svůj verdikt již příští týden. Hlavním organizátorům hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam