Kraj chce mít koordinátora pro vzdělávání o životním prostředí

Margita Balaštíková (Foto: Zlínský kraj)Margita Balaštíková (Foto: Zlínský kraj)
Margita Balaštíková (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 10. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj zavede novou pozici koordinátora pro environmentální vzdělávání, tedy výuky týkající se životního prostředí. Podílel by se na tom, jak bude vzdělávání vypadat, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z krajského tiskového oddělení.

Krajská radní zodpovědná za životní prostředí Margita Balaštíková vnímá oblast environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty za velmi důležitou. „Proto pro ni chceme mít svého vlastního krajského koordinátora, abychom i my mohli určovat, jak bude vzdělávání dětí a mládeže v této oblasti vypadat a v jakých tematických okruzích bude probíhat. Jsme prvním krajem, který k tomu takto hodlá přistoupit,“ uvedla Balaštíková.

Kraj letos společně s Agrární komorou Zlín za podpory ministerstva zemědělství realizuje projekt nazvaný Pomozte nám zachránit farmáře. Je zaměřený na zvýšení informovanosti žáků základních škol o možnostech studia v oborech se zemědělským zaměřením. „V rámci projektu tak například žáci osmi základních škol navštívili farmy a zemědělské podniky, kde se seznámili s rostlinnou a živočišnou výrobou, měli možnost porovnat klasické a ekologicky zaměřené provozy a zároveň poznali každodenní život lidí, kteří se rozhodli vykonávat tuto profesi,“ řekl Vandík.

Kraj má také svůj program na podporu ekologických aktivit na svém území. Letos z něj rozdělil skoro milion korun na 19 aktivit. „Patřily mezi ně například Ekologická olympiáda pro středoškoláky ve Zlínském kraji, Minifestival ekozemědělství ve Zlíně nebo projekt Ptačí ráj na školní zahradě, který realizovala realizovaný Základní školou Vsetín, Ohrada,“ doplnil Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam