Zlín zakázal vstup do lesa nad Malenovicemi kvůli hrozbě pádu stromů

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 10. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Kvůli nebezpečí pádu stromu v důsledku nedávné vichřice zakázal zlínský magistrát vstup do lesa nad Malenovicemi. Město už dříve zakázalo vstup do lesů v jeho majetku, řekl serveru Zlin.cz Lukáš Fabián z tiskového střediska zlínského magistrátu.

Žádost o zákazu vstupu podaly na magistrát Lesy ČR a na základě ní Zlín zakázal vstup do lesa i na zpevněné cesty. Vlastník lesa zajistí vyvěšení oznámení v terénu. Je to poměrně velká oblast v bezprostřední blízkosti města. Je to komplex lesa mezi Majákem, Březnicí, Salaší, po Prohled a dál téměř ke Svaté vodě a pak zpět směrem na Malenovice. A to včetně oblasti kolem Hradu Malenovice a zpět přes Šternberk až po Slanici, kde navazuje na už vydaný zákaz vstupu pro Statutární město Zlín,“ popsal Fabián.

Důvodem zákazu je především velké nebezpečí pádu vyvrácených stromů nebo větví, což je důsledek nedávné vichřice. Právě kvůli tomu už mají lidé zakázaný vstup do lesů v majetku města, na což upozorňují i informační cedule. Týká se to i nejnavštěvovanější lokality Tlustá hora. Omezení potrvá prozatím do 1. února. V městských lesích je povolený vstup pouze po zpevněných cestách, což však neplatí pro les nad Malenovicemi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam