Výstava hobby modelů představí v holešovském zámku i sedmimetrová letadla

Foto: Městské kulturní středisko HolešovFoto: Městské kulturní středisko Holešov
Foto: Městské kulturní středisko Holešov
Kultura 16. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Více než 200 hobby modelů představuje nová výstava v holešovském zámku. Prezentuje letadla, z nichž některá mají rozpětí více než sedm metrů, auta, závodní vozy, náklaďáky, lodě a velké plachetnice, ale také exponáty z historie holešovských pilotů, jako jsou přilby nebo přístrojové desky, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Výstava se koná v šesti sálech zadní části Zámecké galerie a bude otevřená do 12. ledna. "Ukážeme průřez celou modelařinou a chceme nabídnout opravdu to nejlepší. Proto jsme oslovili modeláře z širokého regionu, ze Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Je to určitě jedna z největších výstav v Česku," řekl Miroslav Polášek z Leteckomodelářského klubu Čmelák Holešov, který akci připravil ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Holešov.

Raritami výstavy budou obří polomakety letadel, jako je například vojenský bombardér Vickers Wellington, ve kterém létali čeští piloti v Anglii a které mělo speciální velmi lehkou a pevnou geodetickou konstrukci. K vidění budou také letadla poháněná turbínou nebo s čtyřtaktním motorem. Unikátní budou ale i věci z historie holešovského letiště. Autoři výstavy shromáždili některá vybavení pilotů jako přilby, kombinézy, přístrojové desky a vrtule. Vystaveny budou rovněž modely historických letadel, které poprvé vzlétly v roce 1928.

Výstava hobby modelů bude na zámku v Holešově otevřena denně kromě pondělí od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin. Návštěvníci si mohou u vstupu půjčit katalog, který je expozicí provede a který shrnuje informace ke všem vystaveným modelům. Pořadatelé také zvou na předvádění nákladních tahačů v akci, které se bude konat pravidelně o víkendech. K prodeji bude zboží z hobby shopu.

Hobby modely vystavil holešovský zámek přesně před dvěma lety, na podzim 2015. Tehdy trvala výstava jen do Vánoc a přišlo se na ni podívat 2 500 lidí.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam