Pěšky do Arménie a Gruzie – cestovatel Zibura bude vyprávět v hradišťské Hvězdě

Ilustrační foto (Foto: MKUH)Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Ilustrační foto (Foto: MKUH)
Co se děje 27. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Mladý excentrický poutník Ladislav Zibura zkrátka rád chodí pěšky. Naposled se vydal probádat Arménii, Gruzii a také politicky nestabilní Náhorní Karabach a jak to dopadlo se dozvědí lidé ve středu 29.11. v uherskohradišťském kině Hvězda, řekl jeho mluvčí Jaromír Orel serveru Zlin.cz.

Zibura prý očekával nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkla z nohou. Na virtuální pouť se s ním mohou zájemci vydat ve středu v 18.30.

Ať už se mladý poutník zrovna otráví alkoholem, zabloudí na minové pole nebo zachraňuje život štěňátek, vším ale proplouvá s neobyčejnou lehkostí. Příběh jeho pěší, cyklistické a stopařské výpravy je svědectvím o jednoduchosti života a půvabu svobody, u kterého se budete smát od začátku až do konce. Nečekejte popisy historie nebo památek. Cestovatelská projekce Ladislava Zibury je plná humoru, lidských příběhů a lidové moudrosti.

"Arménie a Gruzie patří mezi nejvýchodnější bašty křesťanství a mají díky tomu velmi bohatou historii. Místní lidé jsou navíc vyhlášeni svou pohostinností. Právě proto jsem snil o putování Kavkazem už dlouho," přibližuje Zibura svou volbu trasy. Filozofie jeho cest je jednoduchá – vyhýbá se tradičním turistickým místům a tráví co nejvíc času s místními lidmi, aby nasbíral jejich lidovou moudrost. Díky tomu poznává jejich kulturu nezprostředkovaně a zevnitř. Každý den se posune někam dál, cestu si ale předem neplánuje – radí se s místními lidmi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam