Nemocnice pokračují ve stipendiích pro budoucí lékaře a sestry

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 29. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – I příští rok budou krajské nemocnice spolu s hejtmanstvím podporovat na studiích budoucí lékaře a zdravotní sestry. Serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z krajského úřadu.

"Poskytnutí dotací Krajské nemocnici T. Bati, Kroměřížské nemocnici a Uherskohradišťské nemocnici na stipendia budoucím lékařům a zdravotním sestrám projednala Rada Zlínského kraje a doporučila jejich schválení krajskému zastupitelstvu," řekl Vandík. Kraj tak hodlá společně s nemocnicemi nadále pokračovat v poskytování stipendií studentům předposledních a posledních ročníků vysokých či vyšších odborných škol, kteří se rozhodnou po absolvování studia v těchto nemocnicích pracovat. Chce tím přispět k řešení nedostatku lékařů i nelékařského zdravotnického personálu v těchto zařízeních. Nedostatek všech zdravotníků se projevuje nejen ve Zlínském kraji, ale i v celé republice.

Uvedené nemocnice zažádaly o finanční podporu ze stipendijního programu pro zdravotnické obory, který kraj vyhlásil v červnu. Všechny předložené žádosti úspěšně prošly hodnocením a byly tak doporučeny ke schválení. Uherskohradišťská nemocnice má obdržet 200 tisíc korun, Kroměřížská nemocnice 62 500 tisíc korun a Krajská nemocnice T. Bati 50 tisíc korun. K těmto penězům nemocnice přidají své vlastní prostředky ve stejné výši. Kraj a nemocnice tedy hradí náklady půl na půl. Následně budou moci přistoupit k vyplácení stipendií studentům lékařského oboru ve výši 50 tisíc korun a studentů nelékařského oboru ve výši 25 tisíc korun. Celkem budou stipendia poskytnuta sedmi lékařům a deseti sestrám.

Zlínský kraj stipendijní program pro zdravotnické obory poprvé vyhlásil již v loňském roce, kdy se do něj zapojily Kroměřížská a Uherskohradišťská nemocnice. Ty stipendia poskytly celkem jedenácti lékařům a šesti sestrám. Nyní se tedy do stipendijního programu přidala další krajská nemocnice – Krajská nemocnice T. Bati.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam