V neděli rozsvítí vánoční strom v ZOO

Vánoční strom v ZOO (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)Vánoční strom v ZOO (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Vánoční strom v ZOO (Foto: ZOO a zámek Zlín - Lešná)
Co se děje 30. 11. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN-LEŠNÁ - Letošní Vánoce oficiálně přivítá zlínská zoo v neděli 3. prosince. Společně s návštěvníky rozsvítí vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzáří se také světelná vánoční výzdoba areálu a otevírací doba bude prodloužena až do 17.00 hodin, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Vánočně laděný program začne na nádvoří zámku Lešná v půl třetí odpoledne. Nabídne koledy, říkadla, vánoční tradice a zvyky ze Slovácka – konkrétně ze Skoronic u Kyjova, a to v podání skvělého folklórního souboru Děcka ze Skoronic. Chybět nebude ani voňavé překvapení, které zahřeje všechny dětské i dospělé návštěvníky. V 15 hodin se rozsvítí vánoční strom. O samotné rozsvícení i hezké dárky pro děti se postará milá návštěva. Do zlínské zoo opět zavítá Mikuláš s čertem.

"Dárek pro zvířátka však můžete přinést i vy, stačí jej položit pod vánoční strom. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky, ale třeba i sušené pečivo," vzkázala veřejnosti Bujáčková.

Od neděle 3. prosince návštěvu zahrady zpestří světelná vánoční výzdoba. Prostory hlavního vstupu, zámecký park a zámek Lešná ozdobí typické vánoční motivy a tradičně také světelné siluety exotických zvířat. Rodinu zářících slonů, lvů, medvěda, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů a supů v letošním roce rozšíří skupina klokanů. Krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, proto v neděli 3. prosince a od pondělí 25. prosince do pondělí 1. ledna 2018 prodlužuje zoologická zahrada otvírací dobu do 17.00 hodin.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. "Pro vstup do zoo můžete nyní využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 a pro děti 40 korun, studenti a senioři zaplatí 60 korun. Nižší vstupné platí do 28. února 2018," dodala Bujáčková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam