Vsetínská nemocnice překonala rekordní hranici 800 porodů

Foto: Vsetínská nemocniceFoto: Vsetínská nemocnice
Foto: Vsetínská nemocnice
Co se děje 1. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Přestože letošní rok ještě neskončil, Vsetínská nemocnice už překonala rekordní hranici 800 porodů. Navíc se při něm narodila dvojčata, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Při jubilejním porodu se narodila dvojčata Eliáš a Matyáš Malíkovi. „Oba jsou v pořádku. Přišli na svět císařským řezem. Po porodu vážili 2700 a 2300 gramů,“ uvedla Plačková. Podle ní si matka Petra Malíková vybrala vsetínskou nemocnici cíleně kvůli doporučení kamarádek. „Sama jsem se cítila velmi spokojená,“ uvedla Malíková.

Hranice 800 porodů byla pro vsetínské zdravotníky dlouho nedostižnou metou. V posledních třech letech se k ní přibližovali. V roce 2015 bylo porodů 796, loni jich bylo 780. „Počet 800 porodů letos padl už koncem listopadu. Letošní porodnost tak překonala dosavadní maxima,“ řekla Plačková.

Počet porodů se bude ještě zvyšovat. „Jsem rád, že jsme tohoto pro nás kdysi magického počtu dosáhli a rok ještě není u konce. Ze všeho nejdůležitější je ale spokojená maminka a zdravé dítě. Jsme rádi, když se to daří,“ řekl zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení Martin Janáč.

Od roku 2006 počet porodů ve Vsetínské nemocnici narůstá. „Jezdí k nám rodit nejen ženy ze Vsetínska a Hornolidečska, ale stále častěji také z Rožnovska, Vizovicka, Valašskokloboucka a dalších regionů. Prostředí porodnice se stále modernizuje, obnovili jsme všechny pokoje, vybavili je moderní technikou, novým nábytkem i sociálním zázemím,“ dodala Plačková.

Podle ní jsou na oddělení moderní lůžka, multifunkční stolky, mycí boxy s moderním designem, přebalovací boxy s výhřevnými moduly a letos přibyly speciální přikrývky i pamětní lístky s otisky nožek novorozenců.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam