Ve zlínském kostele vystoupí vokálně-experimentální skupina Affetto

Affetto (Foto: CCRVM)Affetto (Foto: CCRVM)
Affetto (Foto: CCRVM)
Kultura 3. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V evangelickém kostele ve Zlíně zazní v pátek 8. prosince unikátní vokálně-experimentální soubor Affetto. Server Zlin.cz o tom informoval Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Soubor Affetto tvoří čtveřice skvělých zpěváků společně s brněnským varhaníkem Martinem Jakubíčkem. Na programu zazní neobvyklé skladby autorů kolem roku 1500, ale také díla Adama Václava Michny a Jana Josefe Božana, které patří mezi skvosty české barokní hudby. Koncert začne v 18.00 hodin.

„Tak jako má hudba neomezené možnosti vyjádření, tak i Affetto na každém svém vystoupení dokazuje, že je schopno neomezených interpretačních schopností," uvedl ředitel pořádajícího Svatováclavského hudebního festivalu Igor Františák.

Vstupenky jsou k dispozici v Městském informačním středisku na náměstí Míru 12, nebo na místě 30 minut před začátkem koncertu. Plné vstupné stojí 150 Kč, zlevněná vstupenka pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP 100 Kč, děti do 15 let zdarma.

Během koncertu lidé uslyší například Organum (14. století): Primo tempore, Kodex Speciálník (kolem r. 1500): De Spiritu sancto, M. Schneidera Trnavského, Jana Josefa Božana, české barokní roráty a další.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam