Kraj dá peníze na prestižní výstavu i knihu o gobelínce

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 4. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili poskytnutí finanční pomoci na dva významné kulturní projekty. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková.

Celkem jde o částku 220 tisíc korun - 140 tisíc korun pro Moravské zemské muzeum na prezentaci muzeí Zlínského kraje v Brně a dále 80 tisíc korun pro Moravskou gobelínovou manufakturu na vydání publikace o historii této unikátní dílny. Informoval o tom radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

„V případě dotace pro Moravské zemské muzeum, které si připomíná dvousté výročí svého založení, jde o zajištění výstavy skvostů z muzeí Zlínského kraje ve slavnostních prostorách Dietrichsteinského paláce v centru Brna. Z dotace budou uhrazeny především náklady spojené s převozem a instalací sbírkových předmětů, s výrobou výstavních panelů a s přípravou i propagací této prestižní instalace," upřesnil radní Miroslav Kašný. Výstava v Dietrichsteinském paláci se uskuteční v termínu 13. února až 8. dubna 2018.

„Pokud se týče dotace pro Moravskou gobelínovou manufakturu, je určena jako příspěvek kraje k vydání publikace podrobně dokumentující stodvacetiletý vývoj tohoto jedinečného pracoviště a zároveň její vydání souvisí se 150. výročím narození architekta Dušana Jurkoviče, který s gobelínkou úzce spolupracoval," uvedl radní Miroslav Kašný. Význam publikace podle něho spočívá zejména v tom, že se stane první ucelenou monografií mapující tvorbu nejstarší a dosud fungující gobelínové manufaktury v Česku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam