KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zlínský kraj bude předvánoční i cestovatelský

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Vizovicích (Foto: MěÚ Vizovice)Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Vizovicích (Foto: MěÚ Vizovice)
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ve Vizovicích (Foto: MěÚ Vizovice)
Kultura 4. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Adventně a předvánočně bude laděna řada akcí, které můžete v tomto týdnu navštívit ve Zlínském kraji. Na své si ale přijdou i milovníci přednášek nebo cestování.

Ve středu 6. prosince se bude ve Vizovicích na Zlínsku slavnostně rozsvěcet vánoční strom. Program na Masarykově náměstí začne v 17:00, o hudební doprovod se postará B.P.T, připraven bude punč i další občerstvení.

Gospelové písně rozezní ve středu evangelický kostel ve Zlíně, ve kterém vystoupí Donell Elly & United Voices. „Půjde o jejich první vystoupení v České republice. Začátek koncertu je v 19:00, vstupné stojí 550 korun,“ přiblížil dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava.

Ve čtvrtek 7. prosince bude v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí přednášet Adam Ondra, mistr světa v lezení na obtížnost. Začátek je v 19 hodin, vstupné stojí v předprodeji 130 Kč, na místě 150 Kč.
„V pátek 8. prosince se v zasedací místnosti Obecního úřadu Rusava na Kroměřížsku uskuteční cestovatelská přednáška s Jaroslavem Jarošem na téma Putování po evropských kostelech. Začátek je v 17 hodin,“ pozval dále Urbanovský.

V sobotu se na řadě míst otevřou vánoční trhy. Například na náměstí H. Synkové v Brumově-Bylnici bude tradiční jarmark lidových řemesel a výrobků. Jeho součástí bude bohatý kulturní program a občerstvení. Ve stejném, tedy předvánočním duchu, bude také jarmark v dřevěném městečku ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Návštěvníci si zde mohou zakoupit řadu dárků z dílen lidových řemeslníků a vystoupení folklorních souborů.

Filmový uzel Zlín pořádá v sobotu 9. a v neděli 10. prosince workshop Vytvoř si vlastní film. Program je vhodný pro děti a dospělé od 5 do 100 i více let. Malá scéna Zlín zve v neděli na Vánoční besídku, v programu vystoupí od 16:00 dětské folklorní soubory a cimbálová muzika. Vstupné je dobrovolné.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam