Na radničním dvoře budou moci děti blbnout v hromadě sněhu, na bruslařskou plochu pak dorazí i Čajánek

Ilustrační foto (Foto: Sportovní zařízení města Kroměříže)Ilustrační foto (Foto: Sportovní zařízení města Kroměříže)
Ilustrační foto (Foto: Sportovní zařízení města Kroměříže)
Co se děje 5. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice se rozhodla letos nic neponechat náhodě a pro děti připravila zajímavé zimní radovánky. Náklaďáky dovezou na radniční dvůr hromadu sněhu, aby si děti i přes případné rozmary počasí mohly postavit sněhuláky nebo zažít pořádnou koulovačku, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

„V Kroměříži v posledních letech před Vánoci mnoho sněhu nebylo a ani letošní rok podle předpovědi nebude výjimkou. U nás si ale děti na sněhu zařádí v každém případě," řekl s úsměvem starosta Jaroslav Němec. Dalším lákadlem bude účast hokejového mistra světa Petra Čajánka, který se zapojí do programu na bruslařské ploše. Obě akce jsou součástí Adventu na radnici, který potrvá od pondělka 11. do pátku 22. prosince.

Umělý sníh připravují Sportovní zařízení města Kroměříže. Podle ředitele Karla Holíka se vyrábí asi tři týdny, celkem půjde o dvě až tři fůry na nákladním automobilu. „Vozidlo bohužel nevjede až do dvora, takže se sníh přeloží nakladačem a připravovat ho budeme ručně, aby se děti mohly klouzat, koulovat a užívat si hraní ve sněhu," popsal vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. Sníh se bude po celou dobu trvání Adventu na radnici doplňovat, aby byl stále bílý a čerstvý.

Další pohybové aktivity si děti vychutnají na bruslařské ploše. Ve čtvrtky 14. i 21. prosince se zde budou moci učit bruslit, zdokonalovat se v obratnosti na ledě i ve střelbě na branku. „Ve čtvrtek 21. prosince od 15.00 do 17.00  hodin dorazí i bývalý zlínský hokejista, mistr světa a hráč NHL Petr Čajánek. Chystáme i autogramiádu, na kterou si zájemci mohou přinést věci, které by si rádi nechali podepsat," uvedla Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu. Lidé si budou moci na bruslařské ploše zahrát také curling.

Advent na radnici nabídne i další program, například adventní losovačku, dílničky a workshopy či stánky s punčem a dalšími pochutinami. Město akci pořádá druhým rokem. Radniční dvůr bude otevřený denně od 10.00 do 19.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam