Vyhlášení nejlepších orientačních sportovců 2017 se uskutečnilo v Luhačovicích, řada domácích uspěla

LUHAČOVICE - V sobotu 2. prosince 2017 se v Městském domě kultury Elektra v Luhačovicích konalo vyhlášení nejlepších orientačních sportovců uplynulé sezóny. Ocenění sportovců proběhlo v několika kategoriích - orientační běh, orientační cyklistika (MTBO), lyžařský orientační běh a Trail-O. Povedený večer uspořádal OOB TJ Slovan Luhačovice. Zlínský kraj v anketě uspěl, získal celkem čtyři druhá místa.

Zhruba dvouhodinového vyhlášení se zúčastnila řada významných hostů, namátkou hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, anebo starostka města Luhačovice Marie Semelová.

V kategorii Nejlepší Orientační běžec 2017 vyhrál největší favorit Vojtěch Král (SK Severka Šumperk), bronzový medailista z letošních Světových her v polské Vratislavi a vítěz  Světového poháru ve sprintu z Lotyšska.

Na druhé příčce skončila Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice). Na Mistrovství světa v Estonsku vybojovala vynikající 8. místo v závodě na krátké trati, stejná příčka patřila i štafetě žen, kde Horčičková běžela druhý úsek. „Je to krásný pocit, pořád pro mě dost neuvěřitelné,“ hodnotila domácí závodnice velmi cenné výsledky z letošního MS, která se kouká už i do budoucnosti. „V příštím roce nás čeká Mistrovství Evropy ve Švýcarsku, Mistrovství světa v Lotyšsku, možná i Akademické MS a sezóna bude zakončena Světovými poháry v Čechách.“

Třetí místo si odnesl Miloš Nykodým (SK Žabovřesky Brno). Juniorkou roku se v této kategorii stala Tereza Janošíková (SOB Olomouc), na druhém místě skončil domácí Vojtěch Sýkora (OOB TJ Slovan Luhačovice).

Nejlepší jezdec MTBO 2017 (orientační cyklistice) je Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), který se pyšní letošním titulem z Mistrovství světa v Litvě (v disciplíně krátká trať a štafety), ale také zlatými medailemi z Mistrovství Evropy ve Francii v závodě štafet a sprintových štafet. Bogar navíc vyhrál poprvé celkové pořadí Světového poháru.

Nejlepším lyžařským orientačním běžcem se stal Radek Laciga (TJ Slovan Zdravotník Praha). I v této kategorii měl zastoupení Zlínský kraj, a to díky stříbrné pozici Hanny Rost (SKOB Zlín).

Nejlepší sportovec Trail-o pro rok 2017 v kategorii PARA byla oceněna Jana Kosťová (Orientační oddíl SKV Praha).