Vánoční strom na náměstí hrozil zřícením, město ho muselo vyměnit za nový

Foto: MěÚ KroměřížFoto: MěÚ Kroměříž
Foto: MěÚ Kroměříž
Co se děje 7. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Nepříjemné patálie s vánočním stromem museli v těchto dnech řešit v Kroměříži. Původní vánoční strom byl totiž nestabilní a hrozil zřícením, město tak nechalo pokácet nový smrk, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

Vánoční strom na Velkém náměstí v Kroměříži tak nakonec bude z ulice Pod Barbořinou. Dělníci ho už postavili na místo smrku pichlavého, který byl z Gorkého ulice přivezen minulý pátek. „Původní strom na svém stanovišti vypadal rovný a pěkný. Nicméně při kácení byl kmen bohužel narušen natolik, že se strom po usazení na náměstí jevil nestabilní. Pokud by ho navíc zatížil sníh či zmrazky, mohl by spadnout," uvedl místostarosta Marek Šindler.

Podle starosty Jaroslava Němce radnice k výměně vánočního stromu přistoupila z bezpečnostních důvodů. „Nechtěli jsme se dočkat podobné události, jaké se staly v uplynulých letech v některých jiných městech, například v Praze. Bezpečnost občanů a návštěvníků města je pro nás prioritou. Chceme, aby si lidé užili Vánoce v klidu a pohodě, proto byl strom raději vyměněn," řekl Němec.

Velké náměstí tak nakonec zkrášlí smrk pichlavý, který rostl na veřejném pozemku u rodinného domu v ulici Pod Barbořinou. Je asi deset metrů vysoký a jeho stáří odhadl Martin Posolda z odboru správy majetku a služeb zhruba na 37 let.

Slavnostní rozsvícení stromu se uskutečnilo ve středu 6. prosince a na kroměřížském náměstí zároveň vypukl mikulášský jarmark, který potrvá do 10. prosince. V pondělí 11. prosince začne Advent na radnici, který přinese zábavu i sportovní vyžití až do 22. prosince.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam