KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Region rozezpívají koledy i kapela Oceán

Oceán (Foto: www.klubmir.cz)Oceán (Foto: www.klubmir.cz)
Oceán (Foto: www.klubmir.cz)
Co se děje 11. 12. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ –  Zpívání koled po celém regionu, zajímavé vědecké pokusy i předvánoční koncerty. Další týden plný předvánočních akcí, které jsou připravené pro obyvatele i návštěvníky Zlínského kraje.

Zpívání koled neodmyslitelně patří k Vánočním tradicím v České republice. Pro ty, kteří si je rádi zpívají nebo si chtějí zpříjemnit předvánoční čas, odstartuje ve středu oblíbený projekt Česko zpívá koledy. Na desítkách míst v regionu se od 17.00 rozezní oblíbené české vánoční písně a zváni jsou všichni zpěváci, i ty, kteří třeba nemají hudební sluch. Další podrobnosti o místech, kde se bude zpívat, najdete na www.vychodni-morava.cz.

Čtvrteční den bude patřit hned dvěma zajímavým akcím. „První z nich nabídne Masarykova veřejná knihovna Vsetín, která pořádá besedu s básníkem, scenáristou, literárním historikem a vědcem Petrem Hruškou. Začátek je v 17.00. Součástí akce bude vyhodnocení literární soutěže Talent ze šuplíku," přiblížil dále Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava. Na mrazivé a zábavné pokusy zve Sokolovna ve Starém Městě, kde se od 16.30 do 18.00 uskuteční Vědecká show.

Víkend bude patřit převážně koncertům. Už v pátek 15. prosince se v Klubu Mír Uherské Hradiště představí legendární skupina Oceán. „Její vánoční koncert, během kterého zazní všechny hity i skladby z nové desky, začne v 20.30,"  doplnil Urbanovský. V sobotu zahraje v Domu kultury ve Vizovicích skupina Fleret a Zuzana Šuláková. Začátek je v 19.00. Hudební víkend završí koncert Františka Nedvěda a kapely Tiebreak, kteří v 19.00 vystoupí v Domě kultury v Kroměříži.

Milovníci vánočních jarmarků se mohou v sobotu vydat do Velehrad u Uherského Hradiště, který nabídne nejenom spoustu drobných dárků či pochutin, ale i kulturní vystoupení.

V pondělí 18. prosince si od 18.00 můžete čekání na Vánoce zpříjemnit na Adventním koncertu v kostele Panny Marie Pomocnice Křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích. V programu zazní skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. D. Zelenky a G. F. Händela. Pořadatelem je zlínský ROTARY klub, výtěžek z dobrovolného vstupného dostanou charitní organizace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam