O vánoční trhy není v Otrokovicích zájem, příští rok už nebudou

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 12. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Nízký zájem trhovců, nízký zájem obyvatel města - to jsou dva hlavní důvody, proč se v příštím roce v Otrokovicích vánoční trhy konat nebudou. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Letos se trhy uskutečnily v pátek a v sobotu 8. a 9. prosince. „Každý rok se potýkáme s nedostatkem prodejců. Sama je obvolávám a přemlouvám, aby k nám přijeli. Ačkoliv máme podmínky pro prodejce nastaveny příznivě, využijí raději možnost prodávat své výrobky v sousedních a větších městech, kde chodí na vánoční trhy více lidí a prodejci tak mají větší zisky," vysvětlila Hana Kunderová z otrokovických technických služeb, která zajišťuje stánkový prodej. S tímto faktem jde ruku v ruce skutečnost, že obyvatelé Otrokovic na vánoční trhy ve městě nespoléhají. Raději si jedou vychutnat vánoční atmosféru do nedalekého Zlína, Kroměříže nebo Olomouce. „Pokud přijde během dnů konání trhů ještě nevlídné počasí, prodejci se sbalí a na druhý den ani nedorazí," posteskla si Hana Kunderová.

Tradice vánočních trhů se zkrátka v Otrokovicích nijak zvlášť neujala. "S organizací je spojeno příliš mnoho starostí a stojí nemalé finanční prostředky, proto jsme se rozhodli tuto akci letos zorganizovat naposled. Otrokovičtí občané ale mohou využít jiné akce, které v tomto období každoročně pořádáme," uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. „Rodiny s dětmi si oblíbily listopadový lampionový průvod s ohňostrojem, slavnostně rozsvěcujeme vánoční strom, akce, která je spojena s charitativní akcí Pomáháme potřebným nebo můžeme nabídnout koncert Koledy tří národů či tradiční divadelní představení známých pražských divadel, které se každoročně konají v Otrokovické Besedě," vyjmenoval starosta akce, které se v Otrokovicích na rozdíl od vánočních trhů těší oblibě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam