Zimní údržba ve Zlínském kraji už přišla na více než 10 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Během listopadu se v celém Zlínském kraji rozběhla zimní údržba silnic. Nejčastěji musely sypače vyjíždět na Vsetínsku a do současné doby už posypaly přes 14 tisíc kilometrů silnic II. a III. třídy, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) uvedl Vojtěch Cekota.

Ředitelství silnic Zlínského kraje má k dispozici první měsíční souhrnné statistiky nové sezony zimní údržby silnic. Během listopadu 2017 bylo v kraji evidováno 10 tzv. zásahových dnů, ve kterých vyjížděla zimní technika silničářů. Nejvíce v okrese Vsetín (10 zásahových dnů), nejméně v okrese Kroměříž (tři zásahové dny). „Rozsah zimní údržby silnic v tomto období nástupu zimy byl ve Zlínském kraji srovnatelný s minulými lety," poznamenal ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Během listopadu bylo pluhováno 13 292 kilometrů krajských silnic, posyp byl aplikován na 14 324 kilometrech. Spotřebovalo se 173 tun soli a 973 tun inertního posypového materiálu. Náklady (včetně některých přípravných činností už v měsíci říjnu) dosáhly částky 10,2 milionu korun (před rokem to bylo za stejné období devět milionů korun).

Zimní údržba silnic je zajišťována na 1 657 kilometrech silnic II. a III. třídy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam