Třetí ročník adventního benefičního koncertu opět pomůže potřebným

Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)
Vlasta Rybková (Foto: rodinný archiv)
Kultura 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V kostele Panny Marie Pomocnice na zlínském sídlišti Jižní Svahy se v pondělí 18. prosince v 18.00 hodin uskuteční třetí ročník Adventního benefičního koncertu, který je financován z pozůstalosti oblíbené zlínské lékařky Vlasty Rybkové. Server Zlin.cz o tom informovala organizátorka koncertu Miroslava Krumpolcová.

Z benefičního koncertu se každoročně vybere několik desítek tisíc korun, které poté Rotary club Zlín, který nad akcí převzal záštitu, věnuje potřebným. První dva ročníky putoval výtěžek Salesiánskému klubu mládeže Zlín, letos se Rotary club rozhoduje mezi trojicí zlínských organizací.

Otcem myšlenky pořádat ve Zlíně Adventní benefiční koncert je manžel internistky Vlasty Rybkové, rovněž známý internista Jaroslav Rybka. Jeho žena totiž během svého života často a ráda investovala peníze do nejrůznějších charitativních projektů. Po její smrti se proto profesor Rybka rozhodl věnovat peníze z její pozůstalosti na nejrůznější benefiční projekty, jedním z nich je i Adventní benefiční koncert.

Na tom letošním zazní skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, J. D. Zelenky, G. F. Händela a dalších, a to v podání Alžběty Poláčkové (zpěv), Adély Štajnochrové (housle), Alžběty Vlčkové (violoncello) a Moniky Knoblochové (cembalo). Mluveného slova se ujme Věra Dudíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam