Konferenci k 120. výročí narození J. A. Bati podpoří kraj typicky baťovskou částkou

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Typicky „baťovskou" částkou 199 999 korun přispěje Zlínský kraj Nadačnímu fondu Jana Antonína Bati na pořádání dvoudenní konference na téma Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě. Ta se uskuteční v březnu příštího roku ve Zlíně a v Otrokovicích u příležitosti 120. výročí narození Jana Antonína Bati, serveru Zlin.cz to oznámil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Konference nabídne i bohatý doprovodný program zahrnující besedy pro širokou veřejnost, výstavy či vyhodnocení literární a výtvarné soutěže pro žáky.

„Rozhodli jsme se podpořit tento zajímavý projekt, protože se díky němu mladá generace i široká veřejnost seznámí s historií našeho kraje, zejména pak s jeho dynamickým rozvojem, který souvisel s rozmachem firmy Baťa v první polovině minulého století. Tato doba nám všem může být inspirací i dnes," uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Doprovodný program se uskuteční minimálně ve třech městech Zlínského kraje (Zlín, Otrokovice, Uherské Hradiště). Oslovena byla i všechna baťovská města v České a Slovenské republice. V rámci projektu se počítá také s vydáním letáků, sborníku a knihy i s odhalením pamětní desky Janu Antonínu Baťovi.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam