V centru města se bude zdarma podávat vánoční polévka, v nabídce bude i gulášovka

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Co se děje 16. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Letos potřetí zpříjemní sváteční atmosféru v Kroměříži vánoční polévka, kterou zájemci dostanou na Velkém náměstí ve středu 20. prosince v době od 13.00 do 17.00 hodin. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Všechny na tento předvánoční happening zveme. Přijďte si společně s námi popovídat a pobavit se," uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který bude také polévku vydávat.

Lidé ji dostanou zdarma a budou si moci vybrat ze dvou druhů. „Po zkušenostech z prvního ročníku nebude jenom rybí, která k Vánocům tradičně patří. Mnoho lidí ji ale nejí, což bylo pro mě překvapení. Polévka proto bude rybí i gulášová," doplnil Motyčka.

Rozdávání polévky doplní městem pořádané předvánoční akce. Děti si například mohou užít radovánky na sněhu či na bruslařské ploše. Tyto aktivity ještě zpestří ve čtvrtek 21. prosince výuka bruslení, obratnosti a střelby na branku. Ve čtvrtek 21. prosince od 15.00 do 17.00 dorazí i bývalý zlínský hokejista, mistr světa a hráč NHL Petr Čajánek. Chystá se rovněž jeho autogramiáda. Na bruslařské ploše si lidé budou moci vyzkoušet také curling. Na nádvoří radnice a Klubu Starý pivovar (s vchodem z Prusinovského ulice) návštěvníci najdou prodejní stánky s punčem a dalšími nápoji i rozličnými pochutinami. Budou si moci koupit adventní hrníčky, vychutnat si posezení s červenými dekami a hořícími svíčkami, hudební i divadelní vystoupení a filmová promítání. Stánky se budou obměňovat, týká se to občerstvení i drobných dárků.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam