Štědrovečerní večeře čeká i na zvířata ve zlínské zoo

foto: archiv Zoo Zlínfoto: archiv Zoo Zlín
foto: archiv Zoo Zlín
Co se děje 22. 12. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Štědrý den oslaví také zvířata v Zoo Zlín, chovatelé jim podstrojí speciální laskominy. Vánoční nadílku pak zahrada chystá i pro malé návštěvníky, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Na Štědrý den chovatelé doplní jídelníček zvířat dobrotami, které dokonale zastoupí „vánoční dárek". Zebry, žirafy, antilopy a velbloudi dostanou červená jablíčka, velcí papoušci ara ocení hrozny a oříšky. Drobné opičky kotulové veverovití si smlsnou na tropickém ovoci, oříšcích, mandlích, fících a datlích.

Vánoční dobroty získají i obyvatelé tropické haly Yucatan. Pro chvostany a tamaríny chovatelé připraví speciální dávku para ořechů, lískových a vlašských ořechů, mandlí a buráků. Zcela mimořádně si opičky navíc pochutnají na neodolatelném pamlsku, který doslova zbožňují. „Chovatelé jim na Štědrý den naservírují směs různých druhů müsli, sušeného ovoce, jogurtu a medu," upřesnila Romana Bujáčková.

Sladkovodní rejnoci dostanou celé kalamáry a krevety, vydrám obrovským tradiční „štědrovečerní rybu" doplní sladké melouny. „Melouny vydrám nejen chutnají, ale skvěle se také hodí k zábavě," doplnila Bujáčková. "Naopak u lachtanů nebo tučňáků Humboldtových bude Štědrý den ve znamení tradičního krmení – pořádné porce mořských ryb. Ale to je pro ně ta největší pochoutka," doplnila Bujáčková.

Vánoční dárek připravuje zlínská zoo také pro všechny děti do 15 let. Na Štědrý den budou mít vstup do zoo za jednu korunu. Zoo bude na Štědrý den otevřena od 8.30 do 14.00 hodin, pokladny budou v provozu do 13.30 hodin.

Procházku zoo nyní zpestří vánoční světelná výzdoba. Zoo zdobí nejen typické vánoční motivy, ale i světelné siluety exotických zvířat. Návštěvníci uvidí „zářící" slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, tučňáky, lvy, medvěda, klokany, lachtana, supy nebo žirafu. Nechybí ani vánoční strom na nádvoří zámku Lešná. „K naší velké radosti se pod vánočním stromem stále kupí různé dárky pro zvířata. Pokud návštěvníci chtějí potěšit zvířata v zoo, mohou je obdarovat třeba suchým pečivem, sušeným a čerstvým ovocem a zeleninou, ořechy, semínky nebo piškoty. Moc děkujeme za všechny věnované dárky," uzavřela Romana Bujáčková. Krása světelné výzdoby naplno vynikne až po setmění, proto od pondělí 25. prosince do pondělí 1. ledna 2018 zoo prodlužuje otvírací dobu do 17.00 hodin.

V závěru roku Zoo Zlín nabídne ještě jednu zajímavou akci. Ve středu 27. prosince se uskuteční oslava Mezinárodního dne návštěvy zoo. Pro návštěvníky zoo připravuje speciální zimní komentování u vybraných druhů zvířat a rodinný zábavný kvíz o hezké ceny.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Pro návštěvu zoo lze stále využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 korun, pro děti 40 korun, studenti a senioři zaplatí 60 korun. Nižší vstupné bude platit do 28. února 2018.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam