Dobrovolní hasiči v Kloboukách rekapitulovali letošní zásahy

foto: město Valašské Kloboukyfoto: město Valašské Klobouky
foto: město Valašské Klobouky
Co se děje 31. 12. 2017 | Autor: Frolová Irena

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Jednotky Sboru dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Lipiny, Smoliny a Mirošova vyjížděly v období od začátku letošního roku do konce listopadu k šestnácti zásahům u požárů, povodní nebo jiných mimořádných událostí. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Nejčastěji byla do akce povolávána valašskokloboucká jednotka požární ochrany, která má na svém kontě hašení požárů lesních porostů u Vysokého Pole i u Lačnova nebo náročnou likvidaci požáru stohu. Zástupcům hasičů za jejich důležitou službu a významný podíl na společenském dění ve městě i místních částech poděkovala na setkání starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

"Každý z členů jednotek dobrovolných hasičů si za svoje ochotné nabídnutí pomoci zaslouží uznání. Ráda bych proto poděkovala všem, kteří se při zásazích aktivně podíleli nejen na ochraně zdraví a života obyvatel, ale také na záchraně materiálních hodnot. Vzpomeňme například šest požárů lesa nebo travního porostu, dva požáry rodinných domů, čerpání vody ze zatopené prádelny nebo likvidaci sršňů," řekla Olšáková. "Práce dobrovolných hasičů je také velice dobře vidět na životě v jejich okolí, kde jsou činorodými organizátory kulturních akcí, pořádají brigády, úklidová odpoledne nebo různá jiná sousedská setkání. Také za to jim patří dík," dodala.

Hasiči se průběžně vzdělávají na školeních pro strojníky, velitele družstva i nositele dýchací techniky, udržují výzbroj i výstroj a pracují na akceschopnosti svých jednotek. K tomu slouží požární taktická cvičení, kterých v tomto roce proběhlo pět. "Za pozornost stojí například dvoudenní cvičení, při němž byl na hřišti v Lipině zprovozněn kontejner nouzového přežití, který by našel využití při mimořádných událostech," uvedl Radomír Slovák, pracovník krizového řízení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam