Otrokovická radnice přispívá na kastraci kocourů a koček

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 1. 1. 2018 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE - Otrokovičtí občané si mohou i letos zažádat o příspěvek na kastraci koček a kocourů. Zájemci mohou navštívit kteroukoliv z veterinárních ordinací v Otrokovicích, přičemž na kastraci kocourů město přispěje 150 korun, na kočku 300 korun, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí tamní radnice Romana Stehlíková.

Město příspěvek na kastraci koček a kocourů zavedlo na svém území v roce 2003. Hlavním důvodem byl záměr města omezit populaci toulavých koček a kocourů na přijatelnou míru a dlouhodobě ji udržet.

"Nárůst počtu vykastrovaných zvířat nastal v roce 2011, kdy na základě podnětu občanů byly podmínky změněny tak, že občané s trvalým bydlištěm v Otrokovicích mohou nechat provést zákrok u kterékoliv veterinární ambulance se sídlem v Otrokovicích a po provedení zákroku a zaplacení celé částky si mohou přijít požádat o příspěvek na Městský úřad Otrokovice, konkrétně odbor životního prostředí, který veškerou agendu spojenou s kastrací koček zajišťuje," přiblížil vedoucí oddělení ochrany přírody a krajiny MěÚ Otrokovice Martin Batůšek. Zájem o tuto službu stále nepolevuje. V roce 2017 využilo tuto službu 42 občanů a ošetřeno bylo celkem 47 koček a kocourů.

Majitel zvířete si musí ponechat doklad o zaplacení provedeného zákroku a poté jej osobně doručit na odbor životního prostředí MěÚ Otrokovice, kde mu bude část výdajů uhrazena. Příspěvek touto formou mohou zájemci využít až do vyčerpání celkové částky pětadvaceti tisíc korun, která je na tento program vyčleněna v navrhovaném rozpočtu města pro rok 2018. Náklady na kastraci jednoho kocoura se v letošním roce pohybovaly orientačně okolo 800 korun a kočky 1000 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam