Ve Zlínském kraji odstartovala Tříkrálová sbírka

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 2. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Po celé republice odstartovala tradiční Tříkrálová sbírka a i tentokrát se do ní zapojila také města a obce ve Zlínském kraji. Jak serveru Zlin.cz řekl jeden z koordinátorů sbírky Marek Navrátil, v rámci Zlínského kraje se do sbírky každoročně zapojují tisíce koledníků.

Stovkám koledníků už v závěru uplynulého roku požehnal v olomoucké katedrále sv. Václava biskup Josef Nuzík. Tříkrálová sbírka začala 1. ledna a potrvá do 15. ledna. V každém městě či obci vyrazí koledníci do ulic v jiný den. Na Zlínsku, v děkanátu Vizovice a Zlín, bude možné koledníky potkat 2. až 7. ledna. V Uherském Hradišti zase odstartuje sbírka jako obvykle příjezdem tří králů na koních před radnici, a to ve čtvrtek 4. ledna ve 14.00 hodin. Ve Vsetíně a okolních obcích pro změnu potrvá Tříkrálová sbírka v době od 5. do 8. ledna a na Kroměřížsku vyrazí skupiny koledníků do terénu nejčastěji o nadcházejícím víkendu 6. až 7. ledna.

Tříkrálová sbírka se vůbec poprvé konala  v olomoucké arcidiecézi v roce 2000, o rok později se pak k projektu připojila i další města a obce po celé republice. Každoročně se vybere obrovská suma peněz. "Například loni se jen ve Zlínském kraji zúčastnilo Tříkrálové sbírky 2 379 tří až čtyřčlenných skupin koledníků a dohromady se jim podařilo vybrat částku 13 278 316 korun," upřesnil Navrátil. Výtěžek celostátní sbírky je tradičně určen na pomoc lidem v nouzi, a to především v regionech, kde se sbírka pořádá. Podpoří zejména služby pro nejslabší, jimiž jsou senioři, nemocní a handicapovaní, lidé bez domova i ti, kteří se ocitli v materiální či sociální nouzi. Přibližně desetina výnosu sbírky poputuje rovněž na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam