Zlínský kraj vyznamenal dobrovolníky za práci s mládeží

Foto: youtube/Zlínský krajFoto: youtube/Zlínský kraj
Foto: youtube/Zlínský kraj
Co se děje 3. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem 20 dobrovolníků ocenil za práci s mládeží Zlínský kraj. Všichni se minimálně sedm let bez nároku na odměnu věnují dětem a mládeži jako trenéři nebo vedoucí různých oddílů, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Dobrovolníky ocenil hejtman Jiří Čunek společně s dalšími členy rady, a to s náměstkem Jiřím Sukopem a radními Michaelou Blahovou a Miroslavem Kašným. „Na základě výzvy kraje bylo na odbor školství, mládeže a sportu doručeno 42 nominací z různých zájmových oblastí, jakými jsou sport, kultura a volnočasové oddíly jako například junák, pionýr, včelaři, rybáři nebo hasiči,“ vyjmenovala Janečková.

Ocenění získala zhruba polovina nominovaných lidí. Mezi nimi byl starosta Orla ve Valašských Kloboukách Radomír Bačo, vedoucí farního společenství dětí a mládeže v Zašové Eva Borovičková, spoluzakladatel folklorního souboru Radovánek Cyril Bureš, trenérka gymnastiky ve Valašském Meziříčí Pavlína Crhová, ale i Martina Franková s Vladimírou Novákovou ze Sboru dobrovolných hasičů Koryčany, Pavel Horák za skautskou činnost, Alena Ježová za práci v TJ Jiskra Otrokovice nebo Jiřina Láníková za trénování gymnastiky.

Dalšími oceněními byli trenér plavání Ivo Lorenc, trenér volejbalu Miroslav Mahdal, Jaroslav Minařík za kroužek pro letecké modeláře, Marta Polášková za činnost pro folklorní festival, Antonín Strnad, který je ředitelem Domu dětí a mládeže v Brumově-Bylnici, dále vedoucí oddílu mladých hasičů Žlutava Petr Šamša, za práci v pěveckém souboru Pramínek Marie Šedá, ale i ředitelka Domu dětí a mládeže Bojkovice Margita Tyrolová, předsedkyně TJ Jiskry Otrokovice Magda Vaclová, trenér ve střeleckém klubu Antonín Vaštík a zakladatelka Tanečního souboru Botík Blanka Zábojníková.

Video

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam