Elektronické recepty nemají v nemocnicích Zlínského kraje větší problémy

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 3. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Bez větších problémů začalo vydávání elektronických receptů v nemocnicích Zlínského kraje. Povinnost je používat vešla v platnost 1. ledna, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Renata Janečková.

Fungování zkontroloval v nemocnicích hejtman Jiří Čunek, který má zdravotnictví na starosti. „Ve všech nemocnicích Zlínského kraje začalo fungovat vydávání elektronických receptů bez větších problémů. Ve dvou nemocnicích jsme řešili drobné technické problémy, které ale nijak zásadně neovlivnily fungování elektronických receptů,“ uvedl Marcel Pandadis, vedoucí lékárny v Uherskohradišťské nemocnici.

Dodal, že klienti lékáren zpočátku pocítí zpomalení při výdeji léků. Získané zkušenosti však situaci časem zlepší. „Nutno však také říct, že je příliš brzy na nějaké hodnocení. Nápor pacientů v ambulancích a lékárnách se očekává až s koncem týdne,“ doplnila Janečková.

Čunek vidí v elektronickém receptu pozitiva. „Zavedení eReceptů podporuji z důvodu jednoduchosti pro pacienta, kterému lékař může poslat eRecept esemeskou. Pro řízení nemocnic to znamená zpřehlednění a kontrolu léků a finančních prostředků. Myslím, že v době počítačů se nelze takovému kroku bránit,“ řekl Čunek, který je zároveň i předsedou Rady Asociace krajů ČR pro zdravotnictví.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam