Otrokovický obchvat už je zdarma, letos se zřejmě začne stavět i další úsek

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 3. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

OTROKOVICE – Obyvatelům Otrokovic se po letech konečně ulevilo. Už tři dny totiž mohou řidiči bezplatně používat otrokovický obchvat. Po dlouhých letech se městu podařilo u ministerstva dopravy prosadit výjimku, aby byl úsek u Otrokovic zbaven silničního poplatku. Navíc to vypadá, že se letos konečně začne stavět jeho další část směrem na Napajedla.

Otrokovické radnici trvalo jednání o bezplatném používání obchvatu celých šest let. „Město se o to snažilo prakticky od doby, co byl tento úsek kolem města zpoplatněn. Jsme proto rádi, že naše prosby byly konečně vyslyšeny,“ uvedla mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Přestože tato novinka platí teprve pár dnů, už teď jsou patrné první pozitivní změny. „Na větší hodnocení je zatím ještě brzy. Ale už nyní pozorujeme, že se jak zkrátila čekací doba na křižovatkách, tak se zlepšila průjezdnost městem,“ konstatovala Stehlíková.

Otrokovice jsou totiž dlouhodobě dopravou vyloženě přehlcené. „Loni jsme si nechali zpracovat průzkum, kdy jsme zjišťovali, kolik šoférů, jedoucích pouze ze Zlína, projede přes naši místní část Baťov. Šlo tedy o vozidla, která mohla použít obchvat. Během několika málo hodin jich bylo více než dvě stě. A do toho nejsou zahrnuty další vozy, jedoucích z jiných lokalit,“ upozornila mluvčí radnice. Celkově se však odhaduje, že denně otrokovický obchvat využije více než dva tisíce aut.

Obchvat je součástí dálnice D55, která je však dokončena zatím směrem na Otrokovice. S výstavbou dalšího úseku, který má vést na Napajedla, se zatím nezačalo. Přitom v plánu to bylo už v roce 2015. Pokaždé se ale objevily komplikace, které stavbu zastavily. Naposledy to bylo šestnáct druhů chráněných živočichů, kteří se v dotčeném úseku objevili, a potom také problémy s výkupem pozemků. Letos by se ale konečně mohlo začít stavět. „Sice ještě nemáme dořešen výkup jednoho pozemku, s jehož cenou majitel nesouhlasí, ale intenzivně s ním vedeme jednání a věříme, že to dopadne dobře. V současné době už máme zažádané o stavební povolení, takže bychom rádi, aby se stavební práce rozjely naplno v létě,“ naznačil ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek. Stavba další části úseku D55 od Otrokovic by měla stát 800 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam