Zlínské divadlo otevře Divadelní šopík, v nabídce budou i červené trenky Marka Příkazského

Rekvizita měsíce - červené trenky Marka Příkazského (Foto: MDZ)Rekvizita měsíce - červené trenky Marka Příkazského (Foto: MDZ)
Rekvizita měsíce - červené trenky Marka Příkazského (Foto: MDZ)
Kultura 7. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Městské divadlo Zlín otevře v pondělí 8. ledna speciální obchůdek nazvaný Divadelní šopík. Jeho maskotem bude herec Radoslav Šopík, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Divadelní šopík bude slavnostně otevřen v pondělí 8. ledna v 18.30 hodin v dolním foyer Městské divadlo Zlín. Návštěvníci v něm najdou plakáty s podpisem i bez, herecké kartičky, pohlednice, buttonky, divadelní trička, hrnky, tašky, originální plastové brože a další originální divadelní dárky. Těšit se mohou také na speciální typ zboží - rekvizitu měsíce. Divadelníci každý měsíc připraví do dražby jeden jediný originální kus z některé z inscenací. Prvním nabízeným unikátem budou červené trenky Marka Příkazkého z tingl tanglu Ovčáček miláček.

Interiér šopíku navrhl scénograf Jaroslav Čermák. "Návštěvníci si tu budou moct například prolistovat divadelní scénáře, nebo staré programy inscenací. Zkrátka divákům nabídneme další příjemné zákoutí," konstatovala šéfka vnějších vztahů Blanka Kovandová.

Divadelní šopík bude otevřen v rámci derniéry představení Ovčáček miláček za osobní přítomnosti herce Radoslava Šopíka, který se stal jeho maskotem, a za téměř osobní přítomnosti hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

„Nápad se mi zalíbil hned, jen mám trochu obavu, aby takový maskot jako já spíš neodrazoval potenciální kupce. Samozřejmě bych šopíku přál hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky a movitých zákazníků," řekl Radoslav Šopík, který sám nejraději utrácí za potraviny - ať už tekuté či tuhé. „Na opačném konci zájmu je pak nakupování jakéhokoliv oblečení, to vždycky protrpím," zasmál se.

Obchůdek bude přístupný jen zevnitř divadla a otevřeno bude vždy hodinu před představením a o přestávce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam