Chceme nahoru, deváté místo není nic moc. Zlínský fotbal nabírá tempo

Foto: FC Fastav ZlínFoto: FC Fastav Zlín
Foto: FC Fastav Zlín
Sport 9. 1. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Není cesty zpět, tedy dolů tabulkou. Po šestnácti podzimních kolech jsou fotbalisté zlínského Fastavu devátí. A to je tak zrovna pobídka k jarnímu šturmu na lepší pozice.

Podle selského rozumu fotbalového fandy má Zlín nejlepší a asi i nejdražší tým v novodobé historii české nejvyšší soutěže.

"Jasně, cílem pro jaro je určitě postup na vyšší příčky Het ligy, " shodnou se pár hodin po svátku Tří králů " tři králové" zlínského klubu Zdeňkové Červenka s Grygerou a hlavní trenér Bohumil Páník.

Tým začíná prostějovskými testy zdravotní a fyzické způsobilosti, hráči ale za sebou mají už pěknou porci individuálních tréninků, s Bohemkou do společné přípravy naskočili nejpozději. Proč nezkusit maličko jiný model.

"Má to logiku, včetně zápasů Evropské ligy spolu byli kluci opravdu hodně, končili jsme teprve před měsícem," připomíná prodlouženou podzimní část sezóny Páník.

Hned na úvod v sobotu 13. ledna ostrý test ve Vídni. Zlínští prověří připravenost místního slavného Rapidu.

"V přípravě už s námi není Pablo Podio, brankář Švenger je už v Příbrami, Dame Diop v Baníku. Kádr je pořád docela široký, nováčků jen pár, docela dost si slibujeme od klasické devítky Pavla Vyhnala, ten ale v prvních dvou ligových duelech nenastoupí, pykat ještě bude za vyloučení ve vlašimském druholigovém dresu," dodává Páník.

Poprvé se Ševci představí doma 20. ledna, kdy se utkají v areálu Na Vršavě s Opavou. Jak krásné vzpomínky na vítězný duel v olomouckém pohárovém finále...

A propos - Zlíňané jsou i letos ve čtvrtfinále stále více ceněné soutěže.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam