KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Pobaví vás Jára Cimrman i Lukáš Pavlásek

Lukáš Pavlásek (Foto: www.onves.cz)Lukáš Pavlásek (Foto: www.onves.cz)
Lukáš Pavlásek (Foto: www.onves.cz)
Kultura 15. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zavítejte na výstavu, divadelní představení nebo do kina na balet. Zlínský kraj nabízí v tomto týdnu spoustu kulturních zážitků, jak strávit volný čas.

Zajímavou výstavu, plnou dobových fotografií i dokumentů o osobnostech, které navštívili v minulém století krajské město, představuje zlínská Alternativa. Až do čtvrtka 25. ledna je možné navštívit výstavu Návštěvy ve Zlíně/Gottwaldově.

Kdo se zajímá o historii i kulturu Židů, měl by se ve středu vydat do Městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem na přednášku Zmizelí a zapomenutí aneb Židé v Bystřici pod Hostýnem. Vstupné je dobrovolné.

Hned další den, tedy ve čtvrtek, můžete společně s Robertem Bazikem navštívit krásný, ale i divoký Irán. „Přednáška o této zemi odstartuje v 18.00 hodin V Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti,“ upřesnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava.

Jestli jste příznivci herce a komika Lukáše Pavláska, neměli byste v pátek chybět v Ostrožské Nové Vsi, kam známý divadelník přijede se svou One-man show. Program ve Společenském sále začne v 19.00, vstupné stojí 250 Kč.

Ve stejný den, jenom zhruba o šestatřicet kilometrů dál, se v Klubu Maják v Bojkovicích na Zlínsku odehraje Vražda v salonním kupé. „Tuto známou divadelní detektivní hru z pera geniálního myslitele Járy Cimrmana ve svém volném čase nazkoušel divadelní spolek „Divadlo nahodilých ochotníků" (DNO) z Vizovic. Začátek je v 19.00,“ doplnil další informace Urbanovský.

Kino Nadsklepí Kroměříž bude v sobotu promítat záznam představení Bolšoj balet – Zkrocení zlé ženy. Začátek je v 17.00.

Panský dvůr Kunovice se v sobotu stane dějištěm kurzu zdravého stravování aneb Jídlem ke zdraví a kráse. Pro účastníky bude od 13.00 do 18.00 připravena teorie zdravého stravování, nebude chybět ukázka tradičních i netradičních potravin a ochutnávka.

Pokud znáte slámové výrobky Františka Zusky, vydejte se na jeho výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. „Pořádaná je u příležitosti 85. narozenin tohoto lidového umělce a je průřezem jeho celoživotního díla. Výstava je přístupná do 28. února,“ dodal závěrem Zdeněk Urbanovský.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam