Novou sérii scénických čtení zahájí divadlo oceněným textem Identity

Foto: Městské divadlo ZlínFoto: Městské divadlo Zlín
Foto: Městské divadlo Zlín
Kultura 15. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Vítězný text Anonymní dramatické soutěže 2017 Identity uvede 15. ledna v 19.00 hodin v Dílně v premiéře Městské divadlo Zlín. Inscenace je první ze série tří scénických čtení na téma Made in Czechia, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Premiéry se zúčastní i autorka textu Barbora Hančilová. Hančilová do názvu vložila základní téma své hry, které na mnoho způsobů prozkoumává v mozaice partnerských, manželských, rodinných i školních vztahů. „V zásadě je to hra o tom, jak mladá generace hledá sama sebe, ale k tomu musí pochopit i svou vlastní minulost a kořeny, nebo se s ní vyrovnat. Ve hře je několik dějových linek, partnerské problémy, vztah studentky a jejího pedagoga, pátrání po identitě vlastního otce u jednoho z hrdinů. Slovo identita a identifikace mají k sobě blízko," řekl dramaturg Vladimír Fekar, který scénická čtení pro zlínské jeviště „objevil".

„Můžeme díky nim pravidelně představovat současné texty, a to mi přijde od samotného počátku jako povinnost našeho divadla," svěřil se Fekar.

Hrají Markéta Kalužíková, Jana Drgová, Eva Daňková, Anna Randárová, Zdeněk Lambor, Marek Příkazký a Josef Koller. Režie se ujala Tereza Říhová.

Anonymní dramatickou soutěž každoročně vyhlašuje agentura Aura-Pont a je následovnicí 22. ročníku Ceny Alfréda Radoka.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam