Slovácké divadlo uvede další premiéru, tentokrát komedii Mnoho povyku pro nic

Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Tereza Hrabalová (Foto: Marek Malůšek)Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Tereza Hrabalová (Foto: Marek Malůšek)
Klára Vojtková, Pavel Hromádka, Tereza Hrabalová (Foto: Marek Malůšek)
Kultura 25. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Komedii Mnoho povyku pro nic uvede v sobotu 27. ledna v premiéře Slovácké divadlo. Nestárnoucí hru Williama Shakespeara z roku 1599 nastudoval v Uherském Hradišti režisér Zdeněk Dušek a divadlo ji představí v překladu Jiřího Joska, serveru Zlin.cz to oznámil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Uvádět kvalitní komedie je jednou z důležitých součástí repertoáru Slováckého divadla, a to jak klasické, tak moderní, jako například situační, bláznivé či absurdní, nebo konverzační. Herecký soubor je pro komedie skvěle vybaven, a to není zanedbatelná věc," řekla dramaturgyně novinky Iva Šulajová.

Jedna ze Shakespearových vrcholných komedií spolehlivě baví diváky i tvůrce skrze tři hlavní dějové zápletky. Dvě jsou milostné, třetí pak přivádí na scénu komicky popletené strážce veřejného pořádku, kteří nevědomky a vlastně náhodou rozpletou nepříznivé nitky osudu a přispějí k dobrému konci, jak se na správnou komedii sluší.

Režisér Zdeněk Dušek patří mezi osvědčené režijní tváře Slováckého divadla a dosud zde nastudoval sedm inscenací. Jeho poslední režií na uherskohradišťských prknech bylo v loňském roce oceňované drama Henrika Ibsena Nepřítel lidu. „Mám s divadly, ve kterých pracuji, gentlemanskou dohodu, že když jim udělám komedii, dají mi příště vážnou věc a naopak. Je to pro mne taková jakási pracovní antikoncepce, abych nezačal užívat osvědčená klišé, kdybych stále dělal jeden žánr. Loni byl tedy čas dramatu a musím říct, že se mi na Ibsenovi pracovalo moc dobře. Teď přišel čas na komedii," prohlásil režisér Zdeněk Dušek.

Herci si spolupráci s ním nemohou vynachválit. „Zkoušení se Zdeňkem Duškem předčilo moje očekávání. Nevím přesně, jak to dělá, ale já se na zkouškách královsky bavím, řemeslu se znovu učím, mám pocit tvůrčí svobody a přesto pevného vedení," uvedla herečka Klára Vojtková, která vytvoří jednu z hlavních rolí uherskohradišťské novinky.

V inscenaci se představil téměř celý herecký soubor, vedle zmiňované herečky mohou v hlavních rolích diváci vidět Jiřího Hejcmana, Martina Hudece, Terezu Hrabalovou a další. Scénu vytvořil Milan Popelka, kostýmy Sylva Zimula Hanáková. Hudbu složil Daniel Fikejz a choreografie se ujala Hana Achilles. Premiéra začíná v sobotu v 19.00 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam