Sjezdovka Razula ve Velkých Karlovicích je sjízdná v celé délce

Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 26. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE – V celé své délce je tento týden ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích sjízdná sjezdovka Razula, na které se donedávna dalo lyžovat jen ve spodní části. Areál si připravil překvapení i pro školáky s vysvědčením, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Resortu Valachy Velké Karlovice Martina Žáčková.

Sjezdovka je otevřená v celé délce od středy. „Ve Ski areálu Razula jsou lyžařské podmínky velmi dobré. Středisko je v provozu denně do 17.30, což je v regionu ojedinělé,“ řekla Žáčková. Dobré podmínky jsou podle ní i pro běžkaře, neboť je skútrem projetá stopa v údolí mezi centrem obce a hotelem Galik. „V lese je ale sněhu méně a podmínky jsou ztížené, navíc o víkendu očekáváme mírné oteplení. Z toho důvodu pořadatelé přeložili běžkařský závod Karlovarská padesátka z 28. ledna na 10. února,“ dodala Žáčková.

Areál připravil akce pro děti k pololetnímu vysvědčení. „Každý školák, který dostane na pololetní vysvědčení alespoň jednu jedničku, má 31. ledna a 1. února celodenní skipas za 190 korun, tedy za polovinu běžné ceny. Akci mohou využít děti do 13 let, podmínkou je ukázat kopii vysvědčení u pokladny,“ uvedla Žáčková.

Dárek pro školáky připravilo i relaxační centrum Wellness Horal. „Děti, které dostanou alespoň jednu jedničku na vysvědčení, mají ve stejném období 31. ledna a 1. února dětskou vstupenku do termálních bazénů za symbolickou korunu. Podmínkou je opět při příchodu ukázat kopii vysvědčení,“ dodala Žáčková. I tuto výhodu mohou využít děti do 13 let a pouze při doprovodu dospělého. Na jednoho dospělého mohou být maximálně dvě děti.

Kromě toho jsou v plánu i jiné akce, které se netýkají vysvědčení. V neděli 4. února to bude závod O pohár strašidýlka Razuláka, který se pojede i 18. a 25. února a pak ještě 3. března. V den Karlovarské padesátky se 10. února pojede i večerní závod na Razule, 17. února startuje u hotelu Galik první letošní akce seriálu Valachy tour. „Závod Noční stopa Valachy přináší neobvyklý zážitek na běžkách za tmy, takže si závodníci sami svítí na trať čelovkami,“ doplnila Žáčková. Na 4. březen je v plánu maškarní lyžovačka pro děti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam