DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Po oteplení znovu přijdou mrznoucí mlhy a sněžení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 29. 1. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Počasí jako na houpačce. Zatímco na začátku týdne nás čekají víceméně jarní teploty, od úterý se začne znovu ochlazovat a meteorologové hlásí i sněžení. Podmínky na horách tak budou opět o něco lepší.

Na zimu to tedy zatím moc nevypadá, spíše na jaro. Alespoň podle teplot. Již dnes by totiž mohly dosáhnout až třinácti stupňů. Ani v noci se podle předpovědi nebudou dostávat pod bod mrazu. Prozatím tak nehrozí žádné námrazy ani jiná úskalí, s kterými by se řidiči mohli na svých cestách potkat. Nicméně od poloviny týdne se znovu ochladí a v noci bude opět pod nulou. A od středy znovu hrozí mrznoucí mlhy. Ty měly minulý týden za následek hned několik vážných nehod, včetně autobusu v Haluzicích na Zlínsku, který na zledovatělé cestě dostal smyk a narazil do rodinného domu. Zraněno bylo devět lidí.

Znovu by mělo začít i sněžit, nejprve na horách a postupně i v nižších polohách. Podmínky pro lyžování budou zase o něco příznivější. Některé střediska jsou stále otevřená. Například Jezerné ve Velkých Karlovicích nabízí 10 - 40 cm technického sněhu, Soláň má dokonce od 30 - 70 cm převážně technického sněhu, zalyžovat si stále můžete i na Trojáku, kde je do 60 cm sněhu. Na Stupavě najdete 60 centimetrovou pokrývku, stejně jako na Kohútce či Razule.

Až do jara zůstává šest seků v kraji s omezenou rychlostí. Jde o Chvalčov-Rajnochovice, Sulimov, Zlechov, Velké Karlovice a dva mosty, v úseku Prostřední Bečva - Bácova ve Vsetíně. V tomto místě ale práce pokračují i přes zimu. Firma aktuálně pracuje na stavebních úpravách spodní části nadjezdu. Z těchto důvodů je uzavřena část parkoviště pod mostem u supermarketu Albert. Toto omezení by mělo potrvat do května. V letošním roce jsou rovněž naplánovány rekonstrukce dalších cest. Opravy se dočká například cesta ve zlínské části Štípa, v ulici Zámecká, v Ratiboři průjezdní úsek II/437 a také v Traplicích silnice III/42820. Také dojde k sanaci sesuvu na silnici třetí třídy ve Valašské Bystřici.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam