Město připravuje službu seniortaxi, zájem prověří dotazníkem

Dotazník (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Dotazník (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Dotazník (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 31. 1. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Služba seniortaxi, která zajistí lidem nad 65 let odvoz k lékařům nebo na úřady, by mohla letos začít fungovat ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Město si zájem prověří dotazníkem, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

V únorovém čísle městského zpravodaje bude dotazník, ve kterém mohou lidé starší 65 let vyjádřit názor na potřebnost dopravní služby. „Vyplněný jej pak mohou odevzdat do schránek České pošty ve městě, do schránky na podněty na budově radnice a také na podatelně městského úřadu, v infocentru a v knihovně. Termín uzávěrky sběru dotazníků je 20. února,“ řekla Zvonková.

Město chce pomoct seniorům. „Valašské Klobouky nemají městskou hromadnou dopravu, a tak bychom chtěli především starším občanům, ale také hendikepovaným nabídnout službu seniortaxi, která by jim cesty po městě usnadňovala,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

Služba se osvědčila na mnoha místech, kde už funguje. „Se zavedením se inspirujeme dobrou praxí v sousedním Slavičíně, kde dopravní služba funguje od června loňského roku, a zaznamenala značný ohlas,“ dodala Olšáková.

Valašské Klobouky by šly ve stopách Slavičína. „Přejali bychom jeho model. Senior si v jednodenním předstihu objedná taxi na konkrétní čas a platí zakoupenými jízdenkami,“ přiblížila starostka s tím, že obdobná by mohla být i cena, která je za jednosměrnou jízdenku v rámci města 20 korun.

Město po vyhodnocení dotazníku zpracuje záměr a představí ho zastupitelům města. Ti budou rozhodovat o zavedení služby a ceně na dubnovém zasedání.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam