Na začátku to vypadalo jako skvělý podnikatelský plán, který měl někdejšímu hokejistovy zajistit další živobytí. Roman Čechmánek se rozhodl, že si zajistí po skončení kariéry další živobytí. A tak se pustil do několika podnikatelských záměrů.
Jedním z nich byla i stavba pivovaru, kde bude vařit vlastní značku piva. Jenomže už od počátku jeho podnikání ho provázely problémy. A vše nakonec skončilo krachem a insolvencí. A to zdaleka není vše. Na policii se totiž začaly obracet firmy, u kterých si Čechmánek objednal služby či zboží, a podle nich byl už předem rozhodnutý, že jim ani nezaplatí. „Například šlo o dohodu o složení blokovacího depozita z poskytnutí realitních služeb při koupi domu a dalších nemovitostí. A ze sjednané odměny ve výši 1 milion korun uhradil pouze 300 000 korun. Dále šlo o podvodné jednání při převodu vlastnictví bytu, kdy přijal částku takřka tři miliony korun, přitom věděl, že nebude schopen byt dokončit. Dále objednával a odebíral stavební materiál a vybavení, ačkoliv věděl, že nenaplní své závazky vůči dodavatelům. A v neposlední řadě vylákal od několika lidí finanční půjčky, přičemž věděl, že nebude schopen peníze vrátit,“ vyjmenovala Eva Sigmundová mluvčí Krajského soudu v Brně, pod něhož spadá i pobočka krajského soudu ve Zlíně.
Výsledkem několikaleté práce policie tak bylo obvinění z podvodu, kde figuruje neuvěřitelných osmadvacet poškozených. „Obviněný měl podvodným jednáním od jara roku 2011 do léta roku 2013 způsobit škodu, která přesahuje 15 milionů korun,“ potvrdila mluvčí zlínské krajské policie Lenka Javorková. Obžalobu si bývalý olympijský brankář vyslechne již v pondělí, kdy je nařízeno hlavní líčení.