AKTUALIZACE: Tři mrtvá těla byla v domě týdny, policie šetří podezření z vraždy

Místo činu (Foto: Zlin.cz)Místo činu (Foto: Zlin.cz)
Místo činu (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 6. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Od pondělního odpoledne prověřují krajští kriminalisté úmrtí dvou žen a jednoho muže v rodinném domku ve Zlíně. Případ se šetří jako podezření z vraždy. Bližší informace zatím policie tají. Pokud se však potvrdí, že jde skutečně o vraždu, půjde o první takto tragický případ v tomto roce ve Zlínském kraji.

O případu už server Zlin.cz informoval. V pondělí krátce po půl druhé odpoledne oznámil na linku tísňového volání 158 pětašedesátiletý muž, podle všeho otec a manžel zemřelých, že našel v rodinném domku ve Zlíně své příbuzné bez známek života. Jedná se o šedesátiletou ženu, její čtyřiatřicetiletou dceru a sedmatřicetiletého syna. Na místo ihned vyjely policejní hlídky, zlínští kriminalisté, psovod a následně krajští kriminalisté, kteří si vyšetřování případu převzali.

"Až do nočních hodin probíhalo ohledání místa činu, ke kterému byl přizván i tým soudních lékařů z Ústavu soudního lékařství Olomouc a státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně – pobočka ve Zlíně. K prohlídce těl zemřelých jsme přivolali rychlou záchrannou službu," popsala zlínská krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Video

V průběhu ohledání vyšlo podle jejích slov najevo, že ženy a muž zemřeli už před několika týdny, možná měsíci. Státní zástupce Leo Foltýn, který má případ na starost, Zlin.cz potvrdil, že se případ v tuto chvíli řeší jako násilný trestný čin. Co a nebo kdo stojí za tragickou smrtí této rodiny, objasní až další vyšetřování.  "Příčinu úmrtí nám objasní nařízená soudní pitva. Do prověřování byl nasazen maximální počet kriminalistů tak, aby byla tragická smrt tří osob co nejdříve objasněna," uzavřela Javorková.

Podle obyvatel, kteří žijí ve stejné ulici, to byla velmi tichá a nenápadná rodina, která již delší dobu nevycházela ze svého domova. Dům, ve kterém byla nalezena těla, měla rodina pronajatý. Pro okolní obyvatele je to šok. "Já je prakticky ani neznal. Vždycky ráno nasedli do auta, odjeli a vrátili se až odpoledne. Je to ale hrozné," sdělil jeden z blízkých sousedů R. V. "Nic moc o nich nevím. Nikam velice nechodili. Pouze jednou si stěžovali na hluk z nedaleké hospody, ale to bylo vše," sdělil další muž ze sousedství S. V. 

O tomto případu jsme vás již informovali zde.

Irena Frolová, Šárka Šarmanová

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam