Na kroměřížském hřbitově bude rozšířeno kolumbárium

foto: město Kroměřížfoto: město Kroměříž
foto: město Kroměříž
Co se děje 10. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Město se rozhodlo investovat statisíce korun do rozšíření kolumbária na hlavním kroměřížském hřbitově. Poptávka po urnových boxech je prý veliká, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

V letošním roce přibude na hlavním kroměřížském hřbitově 40 nových urnových boxů. „Reagujeme tak na poptávku, která převyšuje stávající možnosti hřbitova," uvedl místostarosta Marek Šindler. Náklady včetně úprav okolí dosáhnou zhruba 400 tisíc korun, hotovo by mělo být během letních prázdnin.

Hřbitov v Kroměříži i v místních částech Těšnovice, Trávník, Drahlov, Zlámanka, Bílany a Hradisko spravuje společnost Kroměřížské technické služby, kterou stoprocentně vlastní město. Podle vedoucího provozu Karla Hickla se celkem jedná asi o 11 300 hrobových míst, z nichž kolem 9 400 je na městském hřbitově v Kroměříži.

Ve zdejším kolumbáriu je nyní 24 stěn po 40 urnových boxech, celkem tedy 960 míst. „Dalším zájemcům nemáme momentálně co nabídnout. V pořadníku nyní evidujeme asi dvě desítky lidí," přiblížil Hickl. Podle něj je kromě urnových boxů zájem o pohřbení na vsypové loučce. „Minimální zájem lidé jeví o jednohroby a dvouhroby," uzavřel Hickl.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam