Olympiáda za humny. Za hodinku jste "v Koreji"

Sport 11. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

BRNO - Po dálnici ze Zlína můžete být za hodinu "na olympiádě." Na brněnském výstavišti totiž už naplno jede Olympijský festival, jak jinak než v Olympijském parku.

A tak se tu v neděli u velkých obrazovek hodně fandilo a jásalo. Stříbrná olympijská medaile biatlonisty Michala Krčmáře za to určitě stála. Stejně jako fotografie s ním i dalšími reprezentačními kolegy v životní velikosti.

Celý pavilon Z i jeho široké okolí dávají díky Olympijskému parku daleko víc zážitků než jen doma u televize.

Vůbec to přitom není jen o fandění, každý si tu může vyzkoušet jak je na tom s bruslením, co umí na běžkách, na snowbardu, nabízejí se zážitky na spoustě simulátorů, nasednout můžete do čtyřsedadlového bobu, zahrát si florbal, stolní tenis na miniaturizovaných stolech. 

Anebo na vlastní kůži vyzkoušet kryathlon. To už je ovšem pro trénované. Nejdříve plavání v ledové vodě, pak běh a nakonec třeba v plavkách závod na běžkách na umělém sněhu.

Kdo chce, zjistí, že curling je vlastně hodně náročný sport, jak těžké je vylézt na horolezeckou stěnu a mnohem více. Na zklidnění tepu třeba billiard anebo dokonce šachy.

K tomu koncerty, občerstvení a společná radost z úspěchů našich sportovců.

Na Olympiádu to prostě letos není daleko, další olympijský park vyrostl v Ostravě.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam